آزمایش اترنت در دوربین برد بالای آی پی
 • آزمایش اترنت در دوربین برد بالای آی پی

  بسیاری در مورد راه اندازی اترنت در فاصله ۳۰۰ متری از یو تی پی سوال می پرسند مخصوصاً زمانی که دوربین در فاصله ۱۵۰۰ یا ۱۲۰۰ متری قرار دارد. که در این گزارش به جواب این سوال می پردازیم.

  چگونگی آزمایش

  آزمایش توسط کابل کت ۶ و کابل ۵ ای در فاصله ۳۰۰ متری تا ۹۰۰ متری انجام شد، برق به انتهای کابل ها متصل شد و ۳ مرحله تست طبق موارد زیر بررسی گردید:

  ● تست دوربین: ابتدا باید بدانیم آیا دوربین توسط سوئیچ به برق متصل است، آیا پیدا کردن آدرس آی پی (پینگ) انجام شد و آیا به وب دسترسی داریم. دوربین ها در این آزمایش ۷۲۰ پیکسل، ۱۰۸۰پیکسل، ۴ مگاپیکسل، دوربین فیکس، دوربین پی تی زد و دوربین آی آر یکپارچه هستند.

  ● تست لپ تاپ: سپس دو لپ تاپ را توسط کابل به هم متصل کردیم تا ببینیم آیا ارتباط دارند و سرعت این ارتباط را توسط کامپیوتر سنجیدیم.

  ● آزمایش پی او ایی: در آخر، ولتاژ و وات مصرفی را توسط تستر پی او ای در فاصله طولانی اندازه گرفتیم تا ببینیم آیا برق در طول کابل توسط پی او ای ارسال شده است.

  کت ۶ (به رنگ زرد) و ۵ای (رنگ آبی) برای بررسی تفاوت عملکرد در این آزمایش به کار گرفته شدند.

  دوربین مدار بسته

  یافته های کلیدی

  در تست کابل ها و در فاصله ۹۰۰ متری به موضوعات مهمی دست یافتیم:

  ● پخش تصویر قابل قبول در فاصله ۱۵۰۰ متری از دوربین هایی با مشخصات مختلف به دست می آید.

  ● بعضی از دوربین ها ممکن است در فاصله بیشتری کار کنند همانطور که یکی از آنها در فاصله ۲۱۰۰ متری کار کرد.

  ● کیفیت پخش عملاً در هر دو کابل طولانی و تحت استانداردی یکسان بود.

  ● پی او ای در فاصله ۹۳۰۰ متری ارسال شد (در بیشترین فاصله آزمایش شد)

  ● عملکرد کت ۵ای و ۶ در آزمایش بدون هیچ تفاوتی در فاصله یکسان بود.

  بررسی استاندارد در رابطه با کابل ها

  طول کابل نباید از ۱۰۰ متر بیشتر باشد (طبق استاندارد تی آی ای ۵۶۸)

  این فاصلهء ۱۰۰ متر شامل کابل ۹۰ متری افقی است.(نصب کابل از پنل تا دستگاه)

  برای اطلاع بیشتر به سرویس گیرندگان توصیه می شود که استانداردهای تی آی ای و ای آی ای را برای فاصله ۱۰۰ متر بررسی کنند. در این آزمایش حداکثر فاصله ممکن مورد بررسی قرار گرفت.

  پی او ای در فاصله ۳۰۰۰ متر

  ارتباط توسط یک پی او ای متر با دوربین در این فاصله سنجیده می شود. ولتاژ تغذیه در فضای پی او ای از ۴۴ ولت تا ۵۷ ولت دی سی است و وات نیز به اندازه وات دوربین می باشد.

  پی او ای برای افزایش ولتاژ در کابل های طویل طراحی شده اند، از ولتاژ ۴۴ ولت تا ۵۷ ولت دی سی، در واقع برای جبران افت ولتاژی ست که در فاصله طولانی اتفاق می افتد.

  در این تست تأثیر فاصله بر ولتاژ بررسی شد و ولتاژ در فاصله ۹۰۰ متری ۴۸ ولت و در فاصله ۳۰۰۰ متری ۵۴ ولت بود. که این آزمایش در جدول زیر مشخص است.

  دوربین مدار بسته

  با وجود پی او ای میزان ولتاژ و وات به درستی ارائه شد. ارتباط پی او ای در فاصله ۳۰۰۰ متری برقرار نمی شود و ارتباط اترنت تا ۲۴۰۰ متری و کمتر از آن ایجاد نمی شود.

  شروع تصویر برداری در فاصله ۲۱۰۰ متری

  به شکل عجیبی ما توانستیم پخش مناسب تصویر را در فاصله ۲۱۰۰ متری با یکی از دوربین ها انجام دهیم. (دوربین ۴ مگاپیکسلی بولت هایکویژن)

  در این فاصله و کمتر، وضوح تصویر با استاندارد فاصله تطابق دارد، هیچ فریم، پیکسل و … در تصویر شب یا روز از بین نرفته است.

  دوربین مدار بسته

  اما در نظر داشته باشید این اتفاق فقط در یک دوربین ایجاد شده است در دوربین های دیگر هیچ ارتباطی حتی در فاصله ۱۸۰۰ متری وجود ندارد. همچنین لازم به ذکر است وضوح بالا و تغییرات فریم بر اساس تجربه به دست می آیند.

  مانند اینکه پهنای باند وابسته به طول فاصله است.

  ارتباط مناسب دوربین آپی در فاصله ۱۵۰۰ متر

  ما می توانیم چند دوربین را بدون وجود مشکل در فاصله ۱۵۰۰ متری به هم متصل کنیم.

  این دوربین ها شامل ۷۲۰ پیکسل، ۱۰۸۰ پیکسل، ۴ مگاپیکسل، فیکس، پی تی زد، آی آر یکپارچه، دوربین ۸۰۲٫۳ ای اف و دوربین ۸۰۲٫۲ ای تی می باشد. تمام این دوربین ها در این فاصله بدون از دست دادن وضوح تصویر و کاهش سرعت پیدا کردن آدرس آی پی (پینگ) کار کردند.

  ارتباط کامپیوتر در فاصله ۲۴۰۰ متری

  ما توانستیم دو کامپیوتر را در فاصله ۲۴۰۰ متری به هم متصل کنیم که این کار توسط کابل های کت ۵ای و ۶ انجام شد.

  سرعت پیدا کردن آدرس آی پی (پینگ) کاهش نیافت و انتقال فایل بین دو دستگاه به درستی انجام شد. سرعت محدودیت زیادی داشت.(۹   )

  تفاوت بین کت ۶ و ۵ای وجود ندارد

  با وجود سیم هایی طویل و پهنای باند بالا، هیچ تفاوتی بین کت ۶ و کت ۵ای مشاهده نشد. در بعضی موارد کت ۶ در فاصله بالاتر از ۱۸۰۰ متری مقدار کمی سرعتش را در پیدا کردن آدرس آی پی (پینگ) از دست داد.

  لینک های دانلود
  مشخصات

  نظرات

  • طراحی سایت: آریا وردپرس