سیلو ذخیره دان دارای چه ویژگی هایی است؟در سیلو ذخیره دان می توانید مواد مصرفی مورد نیاز طیور را نگه داری کنید و نکته ای در این رابطه باید بدانید این است که تنها تا مصرف 4 الی 5 روز را می توانید نگه داری کنید.مشخصات سیلو:

1. بدنه از جنس گالوانیزه است و رنگ بدنه از anti uv است تا دمای داخل آن تنظیم و به میزانی مناسب باشد.

2. به طریقی ساخته شده اند که آب و حشرات نمی توانند در داخل آن نفوذ کنند.

3. نردبان و ستون های محافظ برای رفت و آمد روی آن ها در نظر گرفته شده است و برای دسترسی به محتویات داخل آن دریچه ای قرار داده شده است.

4. خروجی های زیرین آن به صورت یک طرفه و دو طرفه طراحی شده اند.سیستم هایی که برای پخش کردن دان مورد استفاده قرار می گیرند، دارای چه انواعی هستند؟سیستم انتقال دان را در دو سایز مختلف ساخته اند که باید با توجه نیاز و اندازه ای که سالن دارد باید یکی از آن ها را استفاده کرد. این انواع همان طور که در ادامه به آن اشاره خواهد شد، دارای ظرفیت های مختلفی برای ارسال دان در سالن هستند.

1. سایز 75 میلی متر: ظرفیت انتقال دان 1300 کیلوگرم در ساعت است.

2. سایز 90 میلی متر: ظرفیت منتقل کردن دان توسط آن به اندازه 2400 میلی متر در ساعت است.مزیت استفاده از دستگاه انتقال دان چیست؟به دلیل این که این سیستم ها به صورت اتوماتیک هستند، نیاز به نیروی انسانی و رفت و آمد های مکرر کاهش می یابد و به دلیل آن که مصرف برق بسیار پایینی دارند سبب می شود که در هزینه های شما به میزان زیادی صرفه جویی شود. همچنین به دلیل مکانیزه بودن آن ها از آلوده شدن خوراک طیور جلوگیری های لازم به عمل می آید و از بروز بیماری در پرندگان به صورت چشمگیری جلوگیری می شود.

با استفاده از این دستگاه ها به راحتی می توانید زمان مشخصی را برای رساندن غذا به دست پرندگان تعیین کنید که این مورد در پرورش صحیح طیور نقش بسیار مهمی دارد و با یک برنامه ریزی و زمان بندی دقیق می توانید به رشد اصولی آن ها کمک کنید.ویژگی لوله های پلیمری به کار رفته در سیستم منتقل کننده دان چیست؟این لوله ها دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و با کیفیت بسیار بالایی ساخته شده اند. از جمله ویژگی های منحصر به فردی که در آن ها به کار رفته است شامل مقاومت در برابر سایش، نور آفتاب، تمامی شرایط آب و هوایی، پایدار در مقابل ضربه و مانند این ها است. این لوله ها کاملا به صورت مادام العمر ساخته و طراحی شده اند و برای هر شرایطی جهت استفاده در سالن های پرورشی کاملا مناسب هستند.آب از جمله مواد ضروری است که به طور حتم تمامی موجودات زنده برای زنده ماندن به آن نیاز دارند و بدون وجود آب هیچ موجود زنده ای نمی تواند دوام بیاورد. بنابراین پرندگان یا همان طیور نیز برای بقای زندگی خود به وجود آب نیاز دارند.

سامان طیور برای تامین آب مورد نیاز طیور آبخوری نیپل را طراحی کرده است که با استفاده از آن شما بدون شک به رشد طبیعی پرندگان کمک شایانی خواهید کرد و می توانید در طول مدت پرورش آن ها بالا ترین بازدهی و سود را برای خود شاهد باشید.


پرندگان باید در چه محیطی نگه داری شوند؟

طیور باید در یک سالنی کاملا تمیز و مناسب نگه داری شوند به صورتی که شما مدیریت کافی بر روی آن ها داشته باشید، در این سالن باید تهویه مطبوع را ایجاد کنید و توجه کافی به غذا و آب مصرفی آن ها داشته باشید و این موارد را کاملا عادلانه بین آن ها پخش کنید که نیاز آن ها به خوبی تامین شود.

بدون شک مکانیزه کردن دادن تغذیه به آن ها و همچنین مکانیزه کردن آب دهی به آن ها برای شما و نیز پرندگان مزایای زیادی را در پی دارد، از رفت و آمد پی در پی شما به سالن جلوگیری می شود و طیور به موقع مواد مصرفی مورد نیاز خود را دریافت می کنند و رشدی کاملا سریع و اصولی خواهند داشت.

در ادامه شما را با سیستم اتوماتیک آبخوری طیور آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.


آیا آب خوری مخصوصی برای انواع پرندگان وجود دارد؟

بله این سیستم ها را با توجه به انواع متنوع طیور ساخته و طراحی کرده اند و ظرفیت آن ها به شرح زیر است:


1. مرغ های مادر که قرمز رنگ هستند، برای آن ها سیستم مناسبی در نظر گرفته شده است که می تواند نیاز به اندازه 10 مرغ مادر را تامین کند و در هر دقیقه به اندازه 30 تا 85 میلی متر آب را در اختیار آن ها می گذارد.

2. انواع دیگری از مرغ ها وجود دارند که گوشتی بوده و به رنگ زرد هستند که دستگاه های مناسبی که برای آن ها طراحی شده است ظرفیت آب دهی به 12 مرغ از این دسته را دارد و در هر دقیقه 90 تا 120 میلی متر آب مورد نیاز آن ها را تامین می کند.

3. 10 اردک نیز باید در هر دقیقه 90 تا 120 میلی متر آب مصرف کنند که برای آن ها هم سیستمی مناسب ساخته شده است.


مزایای آبخوری نیپل در پرورش طیور چیست؟

1. ارتفاع آبخوری نیپل به سادگی قابل تنظیم است و نیاز تمامی پرندگان را به خوبی تامین می کند زیرا که بر اساس قد و سن آن ها قابلیت تنظیم دارد. این ویژگی سبب می شود که طیور برای آشامیدن آب بیش از اندازه بلند و خم نشوند و کف پای آن ها راحت و کامل روی زمین قرار گیرد.

2. این انواع به راحتی تا 360 درجه می چرخند و سبب دسترسی آسان پرنده به آب می شوند.

3. آبی که در اختیار طیور قرار می گیرد کاملا سالم است و به دور از هر گونه آلودگی است.

4. هدر رفت آب با استفاده از این سیستم ها به صفر می رسد.

5. به سادگی می توانید ویتامین ها و دارو های مورد نیاز را در داخل آن بریزید تا هر پرنده به میزان مناسب و در وقت تعیین شده از آن استفاده کند.

6. برنامه مشخصی برای واکسیناسیون آشامیدنی آن ها می توانید تنظیم کنید.

7. نظافت این دستگاه ها چند مدت یک بار انجام می شود و شستشوی روزانه لازم ندارد.

8. این دستگاه ها آب مورد نیاز را از یک روزگی تا آخرین ثانیه پرورش پرنده تامین می کند.


طریقه ساخت نیپل به صورت چه انجام می شود؟

نیپل های استفاده شده در آب خوری ها از 4 بخش تشکیل شده اند:

- وزنه پلکانی به کار گرفته شده در آن ها از نوع استیل است.

- میله ای از جنس استیل دارد که برای خروج آب قرار داده شده است و این میله برای دسترسی راحت به آب می تواند با زاویه 360 درجه بچرخد.


- دارای بدنه ای درونی و بیرونی است که ویژگی آن به شرح زیر است:

1. بدنه درونی از جنس استیل است.

2. بدنه بیرونی آن را از جنس پی وی سی pvc ساخته اند زیرا که باید در مقابل محلول های اسیدی و قلیایی مقاومت و پایداری کافی را داشته باشد.


فاصله بین نیپل ها را چگونه باید تنظیم کرد؟

طیور هنگام استفاده از آب نباید با یک دیگر رقابت کنند که برای این منظور نیپل ها باید اندازه ای استاندارد به اندازه 25 سانتی متر از یک دیگر داشته باشند. در این صورت پرندگان به راحتی آب و واکسن خود را دریافت می کنند بدون آن که مشکلی برای آن ها به وجود آید. اما نکته ای که در این میان است این است که اگر مشتری تمایل داشته باشد می توان این اندازه را کمتر و یا بیشتر کرد.
امروزه کمتر کسی است در دنیای امروز اصطلاحاتی مثل مه پاش، مه پاش رستوران و غیره را نشنیده باشد. استفاده از سیستم مه پاش به سرعت در حال همه گیر شدن است و با سرعت بسیار بالایی در حال رشد می باشد.
سیستم مه پاش به سیستمی گفته می شود که به واسطه ایجاد فشار در یک مدار بسته و خروج سیال از یک سری سوراخ های بسیار ریز سیال را به ذرات میکرونی تقسیم کرده و در هوا پخش می کند. پس اولین قدم در ایجاد یک سیستم تولید کننده مه ایجاد فشار در سیستم می باشد واگر در سیستم، مولد فشاری وجود نداشته باشد اساسا به آن سیستم میست اطلاق نمی گردد.

در بازار بسیاری از سود جویان آب پاش هایی به مشتریان خود معرفی می کنند تحت عنوان مه پاش که با توجه به موارد ذکر شده اساسا مه پاش نیستند.موارد استفاده از یک سیستم تولید کننده مه چیست؟

این سیستم ها در حالت کالی در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرند:1. کاهش دمای محیط.

2. افزایش رطوبت نسبی محیط.

3. کنترل آفات و امراض در مرغداری ها، گاوداری ها وگلخانه های صنعتی.

4. در گلخانه در زمینه سمپاشی و در مرغداری ها در زمینه واکسن های تنفسی.

5. کاهش بوی بد محیط و خوشبو کردن محیط (در هیات و مساجد برای گلاب پاشی مورد استفاده قرار می گیرد).

6. جلب توجه برای افزایش مشتری در مغازه ها و رستوران ها.اجزای تشکیل دهنده سیستم مه پاش چیست؟

اجزای یک سیستم مه پاش در حالت کلی شامل موارد زیر می باشد:1. موتور و پمپ.

2. اتصالات بعر از موتور پمپ مانند فشارسنج، شیر سر خط، سر خط فیتینگی یا سر خط هیدرولیکی.

3. تابلو برق یا سیستم کنترل کننده مه پاش همراه با تایمر یا سنسور رطوبت سنج.

4. شلنگ.

5. پایه نازل یا نشیمن گاه.

6. نازل.

7. مخزن آب.

8. فیلتر های تسویه مانند فیلتر نمدی و فیلتر پلی فسفات.

9. ملزومات نصب مانند سیم بکسل، بست کمربندی، سیم سفت کن بکسل.

تعریف موتور و پمپ در سیستم های تولید کننده مه

در حالت کلی موتور و پمپ سیستم میست به دو دسته کم فشار و پر فشار تقسیم می شوند.- سیستم های کم فشار: به سیستمی اطلاق می شود که عمل پودر کردن آب در فشاری زیر 30 بار انجام می شود.

- ولی سیستم های پر فشار: آب را در فشار های بالای 40 بار پور می کنند.مشخصه اصلی موتور و پمپ های مه پاش موارد زیر می باشد:1. توان موتور.

2. فشار پمپ بر مبنای بار.

3. دبی خروجی پمپ بر مبنای لیتر بر دقیقه (مهمترین پارامتر برای انتخاب تعداد نازل دبی پمپ می باشد).

4. کشور سازنده.

هیتر با کوره نسوز فولاد آتشخوار یا استیل


کوره هیتر و دیگ حرارتی آن از جنس فولاد آتش خوار و یا استیل نسوز می باشد. به کار بردن این انواع سبب می شود که راندمان و عمر مفید این دستگاه ها به میزان چشمگیری افزایش یابد.تفاوت استفاده از فولاد آتشخوار و فولاد معمولی

اگر از فولاد های معمولی استفاده شود منجر می شود که گاز های حاصل از احتراق وارد سالن شود و خسارت های زیادی را به بار آورد و همچنین جداره های داخلی آن ها به مرور زمان از بین می روند. اما فولاد های آتش خوار مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت دارند و در مقابل حرارت اکسید نخواهند شد و در نتیجه دچار از دست دادن ضخامت خود به مرور زمان نمی شوند و سالیان زیاد با کیفیت بالایی به کار خود ادامه خواهند داد.


ویژگی هیتر کوره آتشخوار یا استیل

1. این هیتر کابینتی دارای کوره های نسوز هستند که از فولاد آتشخوار و یا استیل ساخته شده اند.

2. سیستم ایمنی به کار رفته در این انواع بسیار قوی است.

3. گرمایش انجام شده توسط آن ها کاملا دارای بازده بالایی است که این کار را به خوبی از طریق اتاق و کوره احتراق انجام می دهد.

4. مصرف سوخت بسیار پایینی دارند.
ایجاد سرمایش صنعتی


توجه به مساله سرمایشی در کارخانه ها و دیگر سازه های صنعتی از جمله مسائل بسیار حائز اهمیتی می باشد که باید به هنگام بالا رفتن دمای هوا به آن توجه ویژه ای شود. دمای هوا در ساختمان های صنعتی نسبت به سازه های دیگر بیشتر می باشد و دلیل آن واضح است زیرا در محیط های صنعتی از ابزار آلات و ماشین ها به صورت طولانی مدت استفاده می شود و همین امر سبب افزایش بیشتر دما خواهد شد.چرا سرمایش صنعتی دارای اهمیت است؟

سرمایش صنعتی از این جهت اهمیت دارد که اگر این افزایش دما کنترل نشود منجر به کاهش بازدهی تولید و همچنین راندمان کاری اشخاص می شود. همچنین جالب است که بدانید تهویه مناسب هوا در ساختمان های صنعتی می تواند تاثیری کاملا مثبت بر عملکرد و کارایی ماشین ها و ابزار های صنعتی نیز داشته باشد و در افزایش طول عمر آن ها نقش بسیار زیادی را داشته باشد.


برای تامین سرمایش صنعتی باید چه اقداماتی انجام شود؟

در فصول گرم سال گرمای طبیعی هوا دمای محیط را بالا می برد و علاوه بر آن گرمای حاصل از به کار گیری ماشین آلات نیز گرمای محیط را بیشتر می کند بنابراین کار فرمایان موظف هستند که برای کارکنان خود محیطی کاملا مناسب با دمای متعادل توسط کولر صنعتی را فراهم کنند تا آن ها بتوانند در آرامش و راحتی کافی به کار خود مشغول شوند و عملکردی مثبت و قابل انتظار را داشته باشند.