ابزارهای مدیریتی سایت و سرور مجازی بر روی گوشی همراه – بخش اول
ابزارهای مدیریتی سایت و سرور مجازی بر روی گوشی همراه ، نیاز به ابزاری برای دسترسی راحت و مدیریت سایت و سرور مجازی در بین مدیران پیش از پیش احساس می شود که با استفاده از گوشی موبایل و تبلت این مساله قابل حل می باشد .
سرور مجازی
ابزارهای کاربردی مدیران سرور با با ابزارها مورد استفاده کاربران عادی بسیار متفاوت است و چنانچه در اختیار یک کاربر عادی قرار بگیرند بی استفاده خواهد بود در ادمه به معرفی این نرم افزارها می پردازیم .
خرید سرور مجازی
نرم افزارهای مدیریت سایت و سرور بر روی موبایل:
Connectbot :
کارکرد بیشتر سرویس های تحت وب وابسته به باز بودن پورتی خاص است که این پورتت در سرویس telnet بررسی می شود به طور عموم مدیریت سایت های مبتنی بر unix از طریق ssh قابل اجرا است لازم به ذکر است که در این نرم افزار هر دو قابلیت ذکر شده به صورت یکجا در اختیار کاربر قرار می گیرد
سرور میکروتیک
و همچنین این نرم افزار قابلیت ارتباط بر اساس یک ارتباط امن را ایجاد می کند . برای سیستم عامل ios می توان به نرم افزار issh اشاره نمود که تمامی امکانات این نرم افزار را در اختیار مدیران سرور مجازی قرار می دهد .
سرور ویندوز
Pingdom:
سازندگان و توسعه دهندگان بسیاری از نرم افزار ها به سلیقه کاربران خود احترام گذاشته و نرم افزارهای خود را تحت پلتفرم های قابل حمل نیز گسترش داده اند . با استفاده از این نرم افزار امکان مشاهده وضعیت سرور های خود را دارید و نیز با ایجاد تغییری در سرور مجازی ،
سرور لینوکس
این تغییرات به صورت نوتیفیکیشن به کاربر اطلاع داده می شود و همچنین چندین نمودار برای نمایش وضعیت سرور مجازی در زمان های مختلف ارائه می دهد . لازم به ذکر است استفاده از این نرم افزارها برای تمامی سرو ها می باشد اعم از سرور مجازی لینوکس ، سرور مجازی ویندوز ، سرور مجازی میکروتیک و …..
سرور اختصاصی چیست
در ادامه و در مقاله بعد به دیگر نرم افزارهای مدیریت اشاره خواهی نمود