آموزش قرار دادن فایل PDF در وردپرس عنوان مقاله امروز ما است. آیا قصد بار گذاری فایل PDF در سایت وردپرسی خود را دارید؟ خوشبختانه وردپرس امکان بار گذاری فایل هایPDF را به شما داده که میتوانید از این طریق فایل های خود را آماده ی نمایش و دانلود کنید. در این مقاله قصد داریم به آموزش بار گذاری فایل PDF در وردپرس بپردازیم.
آپلود فایل PDF در صفحات و پست ها

این روش ساده ترین روش برای بار گذاری فایل PDF در پست ها و صفحات هنگام طراحی سایت است که روش بدون هیچگونه کد نویسی و یا نصب پلاگین صورت میگیرد.
اولین گام برای این کار، ویرایش نوشته یا برگه ای است که قصد بار گذاری فایل PDF در آن را دارید.


در این قسمت روی دکمه ی “افزودن پرونده ی چند رسانه ای” کلیک کنید. سپس پنجره ی زیر باز میشود که در آن میتوانید فایل مورد نظر خود را آپلود کنید. روی دکمه ی گزینش پرنده ها کلیک کرده و فایل مورد نظر را انتخاب کنید.
پس از این کار فایل PDF مورد نظر آپلود شده و تصویر شاخص آن مطابق تصویر زیر نمایش داده میشود. همچنین در این مرحله از طراحی سایت میتوانید در فایل خود برچسب، عنوان و یا توضیحات اضافه کنید.
برای قرار گرفتن فایل در صفحه یا پست خود روی دکمه ی “گذاشتن در نوشته” کلیک کنید. به همین سادگی فایل PDF مورد نظر بار گذاری شد.

نمایش فایل
PDF در پست و صفحه


در این بخش میتوانید فایل های PDF خود را در سایت به نمایش بگذارید. اما برای این کار نیاز به نصب یک افزونه دارید. برای شروع افزونه ی google doc embedder را نصب و فعال کنید. سپس وارد تنظیمات GDE شده و افزونه را پیکر بندی کنید.
در این قسمت میتوانید مواردی مانند طول، عرض و یا زبان و دیگر موارد را تنظیم کنید. لازم به ذکر است که این افزونه از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند.


سپس وارد بخش ویرایش نوشته شوید و روی گزینه ی افزودن رسانه کلیک کنید. آدرس فایل خود را کپی کرده و سپس پنجره را ببندید. (تصویر بالا)سپس روی آیکون افزونه در صفحه ی ویرایش نوشته کلیک کنید. حالا مانند تصویر زیر یک پاپ آپ نمایش داده خواهد شد که درآن میتوانید آدرس URL خود را وارد کنید.
اکنون می توانید شورت کد نمایش فایل PDF را در ویرایشگر وردپرس مشاهده کنید. به همین سادگی توانستیم فایل خود را وب سایت برای نمایش آماده کنیم.