چرا به لایت باکس نیاز داریم؟

برای اینکه کسب و کارتان دیده شود، باید تبلیغات انجام دهید. اما تبلیغات در مکان های شلوغی مثل مترو، فروشگاه*های بزرگ، خیابان*های تجاری پرهزینه است. برای کسب نتیجه بهتر از این سرمایه گذاری باید روی کیفیت تبلیغات تمرکز شود. از این رو کسب و کارها لایت باکس فریم لس آلومینیومی را برای نشان دادن برند تجاری خود استفاده می*کنند. پر هزینه بودن تبلیغات، اهمیت استفاده از لایت باکس*های باکیفیت را ضروری کرده است.

هیچ کسب و کاری دوست ندارد، تابلو لایت باکس او در میان لایت باکس*های موجود در مترو ارزان و غیر حرفه*ای به نظر برسد لایت باکس در مجموع به کمک نور LED یا SMD متن، عکس و … را به نمایش می*گذارد. اما سازه*ای که پارچه چاپ شده را نگه می*دارد، هویت لایت باکس را به یدک می*کشد.

معمولا لایت باکس ها سه نوع هستند:

1- لایت باکس های آلومینیومی
2- لایت باکس های کریستال
3- لایت باکس های چوبی
مزایای لایت باکس آلومینیومی کدامند؟

1- سبک وزن بودن : لایت باکس های آلومینیومی جایگزین لایت باکس*های فلزی شده است، بدلیل اینکه سایر فلزها وزن سازه را سنگین می*کردند و حمل و نقل و همچنین نصب آنها مشکل شده بود به لطف آلومینیوم این مشکل برطرف شد. آلومینیوم فلزی سبک است و جایگزینی آن باعث شد، وزن لایت باکس به شدت کاهش یابد.

2- گرم نشدن: رسانا بودن فلزها حرارت آن*ها را در محیط*های باز زیاد می*کند اما آلومینیوم با سطح صاف و براقی که دارد، اغلب تابش*های نور را بازتاب می*دهد و در مقایسه با سایر فلزات گرمای نور را کمتر به خود جذب می*کند. آلومینیوم برخلاف لایت باکس*های چوبی و پلاستیکی آتش نمی*گیرد و امنیت بیشتری دارد. البته گفتنی است، استفاده از لایت باکس آلومینیومی در محیط*های بسته مثل مترو و فروشگاه*های بزرگ، مشکل گرم شدن جزئی را به کلی از بین برده است.

3- چشم نواز بودن: آیا شما هم در مترو به فریم*های گران قیمت آلومینیومی چشم دوخته*اید؟آلومینیوم برش خورده چشم*های انسان را می*رباید و به پارچه چاپ شده اصالت و موجودیت می*بخشد. اتفاقاً چیزی که در تبلیغات به دنبال آن هستیم، دیده شدن است. لایت باکس آلومینیومی نقش خود را به خوبی بازی می*کند. در میان شلوغی مترو و بازار، رفت و آمد های مکرر، استاتیک و ایستا بودن این سازه آلومینیومی به مردم آرامش و فرصت فکر کردن می*دهد.

4- فریم*های ظریف: در ساخت لایت باکس 2 نوع گرایش وجود دارد. برخی از افراد معتقدند، لایت باکس با فریم*های بسیار نازک (فریم لس) جذابیت و گیرایی دارند و برخی هم دوست دارند از لایت باکس با فریم*های ضخیم استفاده کنند. شما نگران نباشید، آلومینیوم کار خودش را می*کند. فریم لس بودن یا نبودن جنبه سلیقه*ای آن است.

5- قابل حمل: وزن سبک این سازه، امکان حمل آن را به راحتی فراهم می کند. شما به راحتی و در عرض چند دقیقه می*توانید پارچه چاپ شده را از روی لایت باکس جدا کنید و پارچه جدید را روی آن بچسبانید سپس مجدداً آن را به آسانی نصب کنید.

6- استحکام بالا: آلومینیوم در مقایسه با چوب و پلاستیک و سایر مواد پر کاربرد در صنعت ساخت لایت باکس محکم و با استقامت است. به راحتی خم نمی*شود، خراش*های سطحی را نسبت به لایت باکس*های چوبی و پلاستیکی مخفی می*کند. در صورت افتادن نمی*شکند و بسیاری از مزایای دیگری که خصلت محکم بودن آلومینیوم را فراهم کرده است.
لایت باکس*های فریم لس آلومینیومی در برابر، باران، رطوبت، گرما، سرما، پوسیدگی مقاوم هستند. شاید یکی از دلایل عمده محبوب بودن این لایت باکس*ها مقاوم بودن آن*هاست، به طوری که از این نوع سازه*ها برای چندین سال می*توان استفاده کرد.

کاربرد لایت باکس آلومینیومی:

در دنیای تبلیغات لایت باکس ها یکی از موثرترین روش*ها می باشند زیرا ترکیبی از نور و رنگ، گیرایی آن را زیاد می*کند. در مقابل پوسترهای قدیمی، که از این ترکیب قشنگ نور و رنگ محروم هستند، لایت باکس ها به طور عجیبی نظر مشتری*های بالقوه را جذب می*کنند.

تاثیر گذاری لایت باکس ها چقدر است:

تحقیقات بازار نشان داده است که تبلیغات با روشنایی، توجه زیادی از مخاطبان را جلب می*کند. پردازش آن*ها را سریع*تر می*کند ودر میزان فروش افزایش قابل توجهی را در مقایسه با روش تبلیغات بدون روشنایی ایجاد می*کند.

لایت باکس*ها در چه جاهایی بیشترین استفاده را دارند؟

لایت باکس*ها ابزارهای تبلیغاتی بسیار خوب برای نمایش*های مختلف و نشان دادن نمادهای کاربردی در: عمده فروشی*ها؛ علائم تجاری برای محل کسب و کار؛ تبلیغات در فضاهای باز؛ نمادهای فرودگاه و سالن*ها؛ ایستگاه*های قطار ایستگاه اطلاع رسانی و جدول زمان؛ کلوپ شبانه، تبلیغات بار؛ تابلوهای منو رستوران؛ نمایش*های تبلیغاتی؛ و نمایشگاه*ها یا نمایشگاه*های تجاری و متروها مورد استفاده قرار می*گیرد. لایت باکس*ها نسبت به دیگر متدهای تبلیغاتی توجه بیشتری را جلب می*کنند. از این رو میزان فروش تبلیغ کننده افزایش می*یابد. پس برای کسب و کارهایی که می*خواهند فروش بیشتری را تجربه کرده و آگاهی عموم را نسبت به برند تجاری خودشان بیشتر کنند، بهتر است لایت باکس را انتخاب کنند.