تکنولوژی VCA چیست؟VCA مخفف کلمه Video Content Analysis می باشد. به معنی تجزیه و تحلیل محتوا ویدئوی در دوربین مداربسته می باشد . به معنی اینکه دوربین توانایی تجزیه و تحلیل ویدئو به طور خودکار برای تشخیص چهره و تعیین وقایع زمانی و مکانی را دارا می باشد . بسیاری از ویژگی های هوشمند در وی سی ای مانند تشخیص نفوذ در سیستم ، شناسایی عبور خط تعیین شده توسط کاربر و غیره اجرا می شود.
تجزیه و تحلیل محتوای ویدئو (همچنین تجزیه و تحلیل محتوای ویدئو، VCA) قابلیت تجزیه و تحلیل خودکار ویدئو برای تشخیص و تعیین وقایع زمانی و فضایی است.

این توانایی فنی در طیف گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد از جمله حوزه ها ی سرگرمی، مراقبت های بهداشتی، تکنولوژی های خرده فروشی، صنعت خودرو، صنایع حمل و نقل، اتوماسیون سازی خانگی، تشخیص آتش و آتش نشانی ، صنایع ایمنی و امنیت استفاده می شود.این الگوریتم ها را می توان به عنوان نرم افزار در ماشین آلات صنعتی وعمومی هدف یا به عنوان سخت افزار در واحد پردازش ویدئویی تخصصی دوربین مداربتسته اجرا نمود.
در این تکنولوژی بسیاری از ویژگی های مختلف را می توان تعریف و اجرانمود مانند تکنولوژی تشخیص حرکت با این تکنولوزی شما می توانید حرکت های سوژه را تشخیص داده و ارسال اطلاعات به دستگاه ضبط کننده بنمایید . ویژگی های پیشرفته تر عبارتند از ردا یابی ویدئویی و و برآورد ایکوموتی.
با این تکنولوژی می تواند سایر ویژگی ها مانند شناسایی سوژه، تجزیه و تحلیل رفتار یا سایر اشکال آگاهی از وضعیت را تجزیه تحلیل نماید .
وس سی ای به تصویر ویدئوی ورودی خوب وابسته می باشد ، این فن آوری باعث بهبود ویدیو ویا انهدام ویدئو، ویاتثبیت تصویر، عدم انعطاف پذیری و با وضوح فوق العاده تصویر می شود.