دوربین مخفی ، دوربین جاسوسی ، ویا دوربین امنیتی ،دوربین فیلمبرداری خیلی کوچکی ست که برای ضبط تصاویر وصدای افراد بدون اینکه انها در جریان باشند استفاده می شود.
اصطلاح “دوربین جاسوسی” به طور کلی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شخص یا اشخاصی را به طور نامحسوس تحت نظر بگیریم. دوربین مخفی وارد شدن به حریم خصوصی ا فراد می باشد . اصطلاح “دوربین امنیتی” معمولا برای توجیه ضبط نامحسوس در اماکن استفاده می شود و می توان آن را با دوربین مدار بسته نظارتی مقایسه نمود که قابل مشاهده است و گاهی اوقات همراه با اخطار وهشدار از حضور آن در مکان مورد نظر می باشد.
دوربین جاسوسی ممکن است “پنهان”گردد، یا دوربین داخل شئی مخفی نمود . برای مثال، دوربین ممکن است داخل یک عروسک پنهان شده باشد .. دوربین را می توان در اشیاءی مانند تلویزیون، آشکارسازهای دود، رادیو ساعت، آشکارسازهای حرکت، کلاه های توپ، گیاهان و تلفن های همراه عروسک ها ساعت های دیواری مخفی کرد.
قابل توجه دوستان که کار گذاشتن دوربین به صورت مخفی در کشور جرم محسوب می گردد.
این دوربین ها دارای صدا و قابلیت ضبط و پخش صدای محیط را دارا می باشند.
برخی از این دوربین ها به صورت بی سیم و دارای باطری داخلی می باشد.


جهت کشف دوربین مخفی می توان از دستگاهی به نام دوربین یاب استفاده نمود و دوربین را مشخص کرد.
در استفاده از دوربین های مخفی دقت فرمایید به علت نقض حریم شخصی و استفاده می شود، ممکن است در استفاده از دوربین جنبه های قانونی وجود داشته باشد.


یکی از انواع جدید دوربین مداربسته مخفی دوربین مداربسته لامپی است.
دوربین مداربسته لامپی مدلی از دوربین های وای فای است که شبیه لامپ می باشد.این دوربین دارای یک رم داخلی با پشتیبانی تا شصت چهار گیگا می باشد.دارای انتقال صدای دو طرفه می باشد. به طور بی سیم به مودم شما متصل می گردد .شما می توانید از طریق موبایل خود به دوربین وصل شده و صدا وتصویر را داشته باشید.و همچنین این دوربین شبیه لامپ می باشد که قابل تشخیص نیست.این دوربین ها معمولا دارای سی سی دی سی ماس می باشد.نوع مرغوب ان مجهز به سنسور دید در شب می باشد.توانایی تشخیص صدا از دیگر توانایی های این دوربین می باشد.