طراحی سایت موبایل

در عصر حاضر مخصوصاً در چند سال گذشته نمی توانیم یک طراحی سایت را بیابیم که دارای نسخه موبایل نباشد. حتی اگر همچین سایتی وجود داشته باشد، بسیار ضعیف بوده و کاربران خود را پس از مدتی از دست می دهد.
دلیل این امر پیشرفت بسیار زیاد در زمینه طراحی سایت و آشنایی مردم با وب سایت های فوق العاده بوده است. وب سایت هایی که فرد در هنگام باز کردن آن روی دستگاه موبایل، ظاهری بسیار مرتب، و خوانا دارند.
کاربر پس از ورود به وب سایت مورد نظر توسط موبایل خود، تمایل دارد به راحتی از تمامی قسمت های وب سایت استفاده نماید. در واقع طراحی وب سایت موبایل بهتر است به گونه ای انجام شود که موارد اضافی سایت در نسخه موبایل حذف شود.

نکات مهم در طراحی سایت موبایل

سازگاری با انواع مختلف گوشی های موبایل؛ از آن جا که سایز صفحه نمایش در موبایل های مختلف متفاوت است، طراحی نسخه موبایل نیز باید به گونه ای باشد که برای همه آن ها مناسب باشد.
حذف قسمت های اضافه از سایت؛ در نسخه موبایل باید از موارد غیر ضروری صرف نظر کرد به این دلیل که ظاهر وب سایت در موبایل نباید شلوغ و درهم به نظر آید.
اندازه مناسب دکمه ها؛ در نسخه موبایل وب سایت ها، دکمه ها با انگشت لمس می شوند، پس باید در اندازه ای باشند که به راحتی بتوان روی آن ها کلیک کرد.
اگر طراحی سایت حرفه ای باشد تمامی این نکات در آن رعایت شده و وب سایتی ریسپانسیو به مشتری ارائه می شود. دقت کنید که پس از پایان مراحل طراحی و کد نویسی وب سایت و هنگامی که آن را تحویل می گیرید، نسخه موبایل جزء اولین مواردی باشد که توسط شما چک می شود.
وب سایتی که نسخه موبایل آن دارای مشکل باشد، ارزش زیادی نداشته و تعداد بازدیدهای آن به مرور کم خواهد شد.