طراحی سایت مذهبی

شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شود که طراحی سایت مذهبی چه کاربردی می تواند داشته باشد. پاسخ این سوال ممکن است طولانی باشد.
یک طراحی سایت حرفه ای مخصوص مراکز مذهبی موارد استفاده زیادی دارد. یکی از این کاربردها اطلاع رسانی می باشد. شاید مسئولین مساجد یا حسینه ها با این مشکل مواجه باشند که زمان برگزاری مراسم را چگونه به اطلاع مردم برسانند.
نصب اعلامیه ها در سطح شهر، بسیار وقت گیر بوده و به نیروی انسانی زیادی نیاز دارد. ارسال پیامک نیز هزینه زیادی را به خود اختصاص می دهد. در نتیجه این راه ها نمی تواند سودمند باشد.
فواید طراحی وب سایت مذهبی

اگر مسجد، حسینیه یا هر مکان مذهبی دیگر، دارای یک وب سایت باشد، می تواند اطلاعیه های خود را به راحتی روی آن قرار داده و بدون صرف هزینه و زمان مردم را از مراسم مطلع کند.

یکی دیگر از فواید طراحی وب سایت مذهبی، قرار دادن فایل ها و کتاب های آموزشی، فرهنگی، مذهبی و مشاوره روی وب سایت می باشد.
افرادی که وارد سایت می شوند می توانند لیست کتاب های موجود در وب سایت را مشاهده کرده و در صورت تمایل، آن را دانلود کنند.
از آن جا که در هر مرکز مذهبی مراسم های زیادی برگزار می شود و امکان پرسش و پاسخ در مورد نحوه برگزاری به صورت حضوری وجود ندارد، می توان یک فرم نظر سنجی در وب سایت ایجاد کرد.
از طریق این فرم، افراد می توانند نظر خود را راجع به سخنرانان، روحانیون و نحوه برگزاری مجالس بیان کنند و مسئولین مجالس با مطالعه این نظر سنجی ها می توانند کیفیت کار خود را افزایش دهند.
می توان در وب سایت مذهبی یک گالری ایجاد کرده و تصاویر مربوط به جلسات مذهبی را در آن قرار داد. همچنین فیلم هایی که از مراسم تهیه شده اند را می توان در سایت قرار داد.