تفاوت بین VPS و هاست اشتراکی

شما یک ایده کسب و کار دارید و می خواهید یک فروشگاه آنلاین می خواهید برای پشتیبانی آن نیاز به میزبانی وب و هاست دارید. هنگام تصمیم به استفاده از سایت باید نوع هاست آن را باتوجه به گزینه های مختلف موجود بررسی کنید. میزبانی وبی که انتخاب می کنید باید نیازهای فوری شما را برآورد سازد علاوه بر این که بتواند قابلیت ترافیک وب سایت شما را داشته باشد. دو برنامه خاص وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. یکی از این پلن های میزبانی وب اشتراکی و دیگری VPS است که بین این دو پلن تفاوت های بسیاری وجود دارد که بهترین گزینه را برای هاست وب سایت باید انتخاب کنید.
هاست اشتراکی

میزبانی وب یکی از مهمترین کارها برای ورود به دنیای اینترنت است میزبانی وب اشتراکی بدین معنا ست که روی سرور فیزیکی وب سایت های متعددی روی آن اشتراک داشته باشند. میزبانی وب اشتراکی یعنی میزبانی یک سرور برای خدمت به وب سایت شما است.
از آنجایی که همان سرور وب سایت های دیگری روی آن قرار دارد از منابع به صورت مشترک است. این میزبانی وب محبوبیت بیشتری دارد زیرا این هاست بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه است.
مزایای هاست اشتراکی

مهمتر از همه قیمت گذاری مقرون به صرفه است که توجه همه کاربران را به خود جلب می کند. هاست اشتراکی برای کاربرانی است که می خواهند کسب و کار خود را آنلاین کنند ولی بودجه زیادی برای این کار ندارند. یکی دیگر از دلایل محبوب این هاست از لحاظ نگهداری فنی بسیار راحت است .

ارائه دهنده میزبانی وب می تواند به راحتی مسئولیت هاست شما را قبول کند. بنابراین شما نیازی به مهارت های خاصی برای مدیریت این هاست را نمی خواهید.
هاست VPS

VPS همان سرور مجازی خصوصی است که میزبانی وب قابل توجهی دارد. یکی از مهمترین ویژگی های آن این است که میزبانی وب شما را به اشتراک نمی گذارد. VPS یک سرور اختصاصی مجازی است که به صورت یک سرور مجازی میزبانی وب شما را انجام می دهد. VPS روی یک سرور فیزیکی است که یک تکه خاصی را به شما اختصاص می دهد که به صورت مستقل است.
مزایای هاست VPS

اول و مهمترین دلیل از مزایای VPS فضای بیشتر با پهنای باند برای هاست شما افزایش می باید. این یکی از مهمترین انتخاب این هاست توسط کاربران است که می خواهند ترافیک بیشتری را داشته باشند. VPS یک راه حل فوق العاده ربا عملکرد بهینه برای داشتن ترافیک با حجم بالا است. باید مطمئن شوید که منابع مورد نیاز را با VPS دسترسی داشته باشید تا در بالاترین سطح ممکن بتوانید استفاده بهینه داشته باشید.
دو چیز برای داشتن VPS خیلی مهم است ثبات و اطمینان. با داشتن این دو مورد می توانید احتمال بوجود آمدن مشکلات را تا حد زیادی کاهش دهید. VPS به شما این قدرت را می دهید تا وب سایت خود را در طول زمان گسترش دهید. با داشتن VPS به سرعت وب سایت شما کمک می کند تا سرعت بالایی را تجربه کنید.
حتی می تواندی پیکربندی کنترل پنل خود را VPS درسطح بالایی کنترل کنید. در صورتی که دانش محدودی در این باره دارید می توانید به سادگی با متخصصین پشتیبان خود تماس بگیرید و اطلاعات کافی از آنها دریافت کنید.