مزایای میزبانی وب مشترک

صاحبان کسب و کار کوچک، کارآفرینان و استارت آپ ها می دانند برای گسترش بیزنس و نام تجاری خود نیاز به طراحی سایت و میزبانی وب دارند. اما برخی اوقات هزینه های مربوط به هاست بسیار گران است در حالی که بودجه شما نیز محدود است.
ارائه دهنده میزبانی وب یک سرویس مقرون به صرفه در اختیار شما قرار خواهند داد تا کاربران را قادر می سازند تا سریع و راحت به صورت آنلاین حضور داشته باشند اما در برخی موراد میزبانی وب اشتراکی برای کاربرانی که ترافیک بالایی دارند این نوع میزبانی ارزان قیمت مناسب آنها نیست.
میزبانی وب اشتراکی چیست؟

هاست مشترک یکی از گزینه های میزبانی برای وب سایت ها است. همانطور که هاست اشتراکی نشان می دهد در محیط هاست میزبان چندین وب سایت است که به طور بالقوه می توانند صدها وب سایت را در همان فضا میزبانی کنند که توسط ارائه دهنده میزبانی نگهداری و محافظت می شود.
تمام وب سایت های روی سرور باید از منابع سرور مانند پهنای باند و حافظه پردازش استفاده کنند که این منابع به طور اختصاصی در اختیار شما قرار نمی گیرد که تمام این منابع به صورت اشتراکی است و محدودیت در استفاده منابع دارید. ارائه دهنده خدمات میزبانی سرورها، امنیت و ارتقا هاست شما را به عهده دارد. اما کاربران مسئولیت ایجاد و اجرای وب سایت ها را به عهده دارند.

چه کسی از هاست اشتراکی استفاده می کند؟

بسته های میزبانی وب اشتراکی برای کاربران مقرون به صرفه و حداقل خدمات است. اما اغلب کاربران می خواهند که به سرویس میزبانی بالاتری دسترسی پیدا کنند. که این خدمات اضافی شامل هزینه های اضافی خواهد بود. برای برخی کاربران هاست را بدون نیاز به وب سایت می خواهند.
هزینه های هاست اشتراکی به مراتب پایین تر از هاست دیگر است و به کاربران این اجازه را می دهد تا وب سایت خود را آنلاین کنند. اما خطرات امنیتی با تکنولوژی های مختلف که انواع وب سایت ها در آن وجود دارند بسته می شود. بنابراین برای صاحبان کسب و کار هایی که سایت جدید طراحی کرده اند و سایت آنها با حجم و ترافیک کم است این نوع میزبانی وب به آنها پیشنهاد می شود.
هاست اشتراکی مقرون به صرفه

همانطور که اشاره شد میزبانی وب به طور معمول ارزان قیمت است که معمولا به اندازه چندین هزار تومان در ماه است. البته این نوع نرخ ها بستگی به بسته ای است که برای میزبانی وب انتخاب می کنید. می توانید به این بسته میزبانی خود خدمات مازادی اضافه کنید. که این خدمات مازاد برای وب سایت شما که تازه شروع به کار کرده است بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.