تاثیر مولتی مدیا در کاهش حجم طراحی سایت0


0


0

تاثیر مولتی مدیا در کاهش حجم طراحی سایت جزء مسائل بحث برانگیز میان طراحان وب سایت و توسعه دهندگان وب می باشد که در این مقاله به تحلیل و بررسی آن در طراحی سایت لیموترش خواهیم پرداخت .
عناصر گرافیکی سایت :

یکی از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده ی قالب های وب سایت ها کاراکتر های گرافیکی و تصاویر می باشد که در راستای زیبا سازی بنر ها ، لوگوی وب سایت ، تصاویر زمینه ، منو ها و … مورد استفاده قرار می گیرند . طبق مقالات گذشته ، اندازه تصاویر موجود در یک وب سایت می بایست متناسب با قسمت مورد نظر تعیین گردد و حجم این تصاویر نیز به کمک نرم افزار فتوشاپ یا ابزار های آنلاین کاهش یابد که در مقاله ” علت اهمیت فشرده سازی تصاویر در طراحی سایت چیست ” به طور کل با روش کاهش حجم تصاویر از این دو طریق آشنا شدیم .

حجم تصاویر وب سایت :

کاهش حجم تصاویر به شدت در کاهش حجم طراحی سایت تاثیرگذار می باشد از این رو پیشنهاد طراحی سایت لیموترش به شما کاربران عزیز برای تصاویری که قصد دارید در وب سایت تان استفاده نمایید حجمی کمتر از ۵۰kb و فرمت های png یا jpg می باشد . با رعایت این دو مورد تصاویر وب سایت تان به کمترین حجم خود می رسند .

سیستم مدیریت محتوا وردپرس :

اگر سیستم مدیریت محتوای موجود در سایت تان وردپرس می باشد ، حتما افزونه smushit را در سایت تان نصب نمایید. کاربرد این افزونه به این صورت است که شکل رایگان تصاویر استفاده شده در طراحی سایت تان را بدون ایجاد تغییرات بر روی کیفیت تصاویر ، آن ها را کم حجم و فشرده می نماید .

فلش فایل ها و کاهش حجم طراحی سایت :

علاوه بر تصاویر وب سایت ، یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار در حجم طراحی وب سایت ، فایل های Flash می باشند . Flash File ها از حجم بالایی برخوردار می باشند لذا اگر اجباری در استفاده از این فایل ها نیست ، از به کار گیری آن ها خودداری نمایید . Flash File ها علاوه بر افزایش یافتن حجم صفحات ، در نمایش وب سایت نیز اختلال هایی به وجود می آورند . علت رخ دادن این مشکل نیز این است که ممکن است مدیریت سایت قسمت مهمی از اطلاعات وب سایت را در این فایل ها قرار دهد و کاربران به دلیل نداشتن پلاگین فلش در مرورگر های خود قادر به مشاهده این قسمت از وب سایت تان نباشد و در نهایت سایت تان را ترک نماید