حلقه معده چیست؟

در روزگاری که همه مردم به دنبال پایین آوردن وزن و لاغری هستند، راه*های مختلفی برای نیل به این هدف وجود دارد. از ورزش تا رژیم* های سخت لاغری گرفته تا آب درمانی و لیپوساکشن و سایر اعمال جراحی. شاید یکی از کوتاه*ترین راه*ها برای کنترل وزن و رسیدن به اندام ایده*آل استفاده از روش حلقه معده است.

حلقه معده یا همان باندینگ یکی از راه*های محدود کننده حجم معده است. در روش حلقه معده برای کوچکتر کردن معده با گذاشتن باند یا حلقه به دور معده بیمار این کار را انجام می* دهند. روش جراحی حلقه معده در سال ۲۰۰۱ توسط انجمن غذا و دارو آمریکا مورد تایید قرار گرفت. و در آن کشور مجوز گرفت.

در روش جراحی حلقه معده و یا همان باندینگ، از طریق لاپراسکوپ حلقه* ای از جنس سیلیکون به دور معده بیمار قرار داده می*شود، که توسط یک لوله باریک به محفظه تزریق که در زیر پوست قرار داده شده است، وصل می* گردد و در جلسات بعدی مراجعه بیمار به مطب، جراح با لمس شکم و یافتن محل تزریق مقداری مایع سرم به داخل حلقه تزریق می*کند که این امر منجر به تنگتر شدن حلقه و در نتیجه کوچکتر شدن حجم معده می گردد و به این ترتیب مقداری غذای دریافتی بیمار کمتر شده و در اصطلاح شخص زود سیر می* شود.
حلقه معده

Stomach ring
چرا حلقه معده؟

حال که با پروسه انجام روش حلقه معده جهت کاهش میزان غذای دریافتی و تناسب اندام آشنا شدید، می* خواهیم شما را با امتیازات و محسنات این روش لاغری بیشتر آشنا سازیم.

یکی از مهمترین محسنات روش حلقه معده برگشت پذیر بودن آن است بدین معنی که در صورت بروز هرگونه مشکل و یا اختلال بیولوژیک در بدن فرد بیمار، جراح قادر به برداشتن حلقه در بدن فرد بیمار خواهد بود.
مشکلی برای بارداری در خانم*ها ایجاد نکرده و میزان کالیبراسیون حلقه معده قابل تنظیم است.
یکی دیگر از نکات مثبت جراحی به روش حلقه معده این است که چون با لاپراسکوپ انجام می *شود بیمار به هیچ عنوان درد جراحی را احساس نمی* کند.


روش جراحی درمان چاقی ( حلقه معده ) برای چه افرادی توصیه می* گردد؟

روش حلقه معده برای آن دسته از افرادی که به دنبال درمان چاقی هستند روش کاملا مناسبی است. بسیاری از افراد هستند که روش*های مختلف کاهش وزن را امتحان کرده و از هیچ کدام نتیجه رضایت بخشی دریافت نکرده اند، از این رو به عنوان آخرین راه روش حلقه راحت*ترین و بی دردسرترین روش کاهش وزن، تلقی می* گردد. همچنین این روش برای افراد دارای BMI بین ۳۵ تا ۴۰ یا مبتلا به چاقی شدید درجه ۲، کودکان مبتلا به چاقی مفرط و زنان بسیار چاقی که در آینده قصد بارداری دارند روش مناسبی است.
جراحی حلقه معده

Stomach Ring Surgery
نکات و توصیه* های بعد از عمل جراحی حلقه معده

برای موفقیت آمیز بودن نتیجه عمل جراحی لازم است که سبک غذا خوردن خود را تغییر دهید. به این صورت که:

غذا را با تمانینه خورده و آرام آرام و با حوصله هر لقمه غذا را در دهان بجوید.
نوشیدن نوشیدنی*های گازدار، مانند نوشابه* ها، نوشیدنی* های انرژی*زا و غیره را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید.
مراجعه منظم به پزشک را جهت انجام چکاپ* های دوره*ای و آگاهی از میزان سلامت خود، از دست ندهید.
مراجعه به روانپزشک را نیز در برنامه* های خود قرار دهید.

نکات و توصیه* های مهم، بعد از عمل جراحی حلقه معده

در هفته اول پس از عمل جراحی حلقه معده، سوپ آبکی و مایعات (شیر، چای، آب) میل نمایید.
پس از گذشت هفته اول، به رژیم عادی غذایی خود بازگردید با این تفاوت که سعی کنید، غذا را در اندازه و قطعات کوچک خرد کرده و به آرامی بجوید.

مرکز جراحی دکتر هاشم موذن زاده با اتکا به علم به روز، کادر پزشکی ماهر، تجهیزات و لوازم فوق پیشرفته عمل جراحی و سالیان سال تجربه در این حوزه، آماده خدمات رسانی به بیماران عزیز و متقاضیان عمل جراحی حلقه معده یا همان باندینگ می*باشد.

در این مجموعه کل پروسه ویزیت، مشاوره، جراحی و مشاوره و ویزیت بعد از جراحی توسط جناب آقای دکتر هاشم موذن زاده عضو انجمن جراحان درون بین، جراحان چاقی و جراحان ایران انجام می *پذیرد. سرمایه ما اعتماد شما بیماران عزیز می*باشد. ما در این مرکز جراحی فوق مدرن زیبایی و سلامتی را از جمله درمان تعریق و درمان تیروئید را برای شما عزیزان به ارمغان می *آوریم. در صورت بروز هرگونه ابهام و سوال از طریق سایت با ما در ارتباط باشید.