خرید سیسمونی
نکاتی در رابطه با وسایل غیر ضروری سیسمونی خرید وسایل غیر ضروری سیسمونی امروزه بسیار رایج شده است و افراد با توجه به شرایط کلی حاضر به پرداخت هزینه*های آن هستند. به*صورت کلی برای خرید وسایل ضروری و غیرضروری نوزاد باید در ماه*های اول اقدام به خرید سیسمونی نمود.
وسایل غیر ضروری سیسمونی
امروز خرید سیسمونی به* مانند تهیه جهیزیه در بین افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. در این خرید افراد با وسواس و حساسیت بالایی برای تکمیل سیسمونی اقدام به خرید می*کنند. به*صورت کلی خریدهای سیسمونی به وسایل ضروری و وسایل غیرضروری تقسیم می*شوند. خرید وسایل غیر ضروری سیسمونی برعکس تصور بسیاری از خانواده*ها در جاهایی مثمر ثمر نیز می*باشد. کافی است که توانایی استفاده از آن*ها را داشته باشید. به نظر خیلی از خانواده*ها این وسایل برای سیسمونی نیاز نمی*باشد که این تصور کاملاً اشتباه است. در این مقاله به توضیحاتی در رابطه با برخی از وسایل غیرضروری که می*تواند درجاهای برای افراد مفید باشد می*پردازیم.

دقت در خرید سیسمونی نوزاد
در خرید سیسمونی باید واقع*گرا باشیم و بدون در نظر گرفتن اتفاقات برای خرید مفید اقدام کنیم. مهم*ترین نکته در خرید سیسمونی کنار گذاشتن چشم و هم*چشمی می*باشد و این تفکر را کنار بگذارید که آیا این وسیله ضروری می*باشد یا غیرضروری. آنچه در خرید سیسمونی بسیار مهم می*باشد نیاز نوزادان از جمله خرید لباس نوزادی است. چراکه نوزادی که تازه متولد می*شود نیازمند بسیاری از وسایلی ضروری و غیرضروری می*باشد. هیچ*گاه تصور نکنید که وسایل ضروری همچون لباس سرویس خواب، بهداشتی و چند مورد دیگر برای نوزاد کافی خواهد بود.
شاید تصور شود بسیاری از وسایل تا یک سالگی به کار نوزاد نیاید، این*چنین نیست می*توان با افزایش شناخت در مورد چگونه استفاده کردن از وسایل در همان روزهای اول نیز از وجود این وسایل بهره برد. هیچ*گاه تصور نکنید که با هزینه نکردن در رابطه با خرید وسایل غیرضروری سیسمونی می*توانید کمک فراوانی به اقتصاد خانواده کنید. آنچه در تهیه این لوازم مثمر ثمر است وجود آن*ها در خانه و اتاق نوزاد می*باشد. بدون شک بسیاری از آن*ها به کار می*آید. در این مقاله سعی می*کنیم به بخشی از وسایل غیرضروری که برای نوزاد و مادر او می*تواند مفید باشد بپردازیم.

انواع وسایل غیرضروری سیسمونی
در این بخش میخواهیم به انواع وسایل غیرضروری سیسمونی که می*تواند به کار بیاید ولی بسیاری از افراد این وسایل را تامین نمی*کنند اشاره*کنیم:
۱- کهنه*شور یا ماشین لباسشویی نوزاد: یکی از وسایل غیرضروری که می*تواند کارایی فراوانی مخصوصاً در روزهای اول زایمان برای مادر داشته باشد، کهنه*شور یا همان لباسشویی نوزاد می*باشد. شستن چندتکه از لباس نوزاد در روزهای اول زایمان برای مادر کمی سخت می*باشد باوجود این ماشین لباسشویی کار مادر کمی راحت*تر می*شود.
۲- دماسنج مخصوص اتاق نوزاد: وسواسی که پدرومادر در رابطه با میزان درجه حرارت اتاق نوزاد دارند کاملاً طبیعی و به*جا می*باشد میزان درجه حرارت اتاق نوزاد در سلامت آن کاملاً تأثیرگذار است. نه*تنها دماسنج یک وسیله غیرضروری نیست بلکه یک وسیله کاملاً ضروری نیزمحسوب می*شود.
۳- صندلی غذای کودک: بسیاری از والدین تصوّر می*کنند صندلی غذای کودک یک وسیله غیرضروری برای سیسمونی می*باشد. هرگز این*چنین نیست علاوه بر تزیین اتاق کودک، در آینده ای نزدیک و از حدود یک*سالگی نوزاد شما از آن بهره*مند میشود.
موارد گفته*شده تنها بخشی از وسایلی بود که به*ظاهر وسایل غیرضروری سیسمونی به شمار می*رفتند ولی اگر به*خوبی با آن*ها دقت شود متوجه می*شوید که همه این وسایل کارایی فراوانی دارند. دماسنج، صندلی و ماشین لباسشویی نوزاد همگی کارایی فراوانی برای مادر و نوزاد خواهند داشت.