زمان و نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

با توجه به ادغام کنکور سراسری و آزاد در کل کشور، زمان ثبت نام دانشگاه آزاد 97 و سراسری 97 هم نیز به صورت یکسان می باشد. در این چند سال اخیر به دلیل ارائه رشته های متنوع در دانشگاه آزاد داوطلبان زیادی به خود جذب کرده است. از جمله شرایط و مزایای کنکور آزاد این می باشد، که شما با تحصیل در دانشگاه آزاد همزمان می توانید، در دانشگاه های سراسری ، پیام نور ، غیرانتفاعی به تحصیل خود ادامه دهید و همچنین نیازی به انصراف داوطلبان در هیچ کدام از دانشگاه ها نیست.پیشنهاد می شود علاقه مندان اطلاعات لازم و کافی را در مورد شرایط و مراحل ثبت نام دانسته و به دلیل عدم آگاهی از قوانین برای ورود به دانشگاه بدون کنکور آزاد 97 دچار مشکل نشوند.داوطلبان می باست در زمان های تعیین شده از سوی دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام بدون کنکور خود اقدام نمایند بدیهی است که عدم آگاهی از زمان ثبت نام میتواند منجر به عدم ثبت نام داوطلب شود. البته جهت سادگی و سرعت در انجام مراحل ثبت نام می توانید با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد و ثبت نام کنکور سراسری 97 با هم ادغام شده است و داوطلبان برای ورود به رشته های مختلف اعم از رشته های پزشکی و غیر پزشکی در دانشگاه آزاد در همان زمان تعیین شده آزمون خود را می دهند و آزمون جداگانه ای برای ورود به این رشته ها وجود نخواهد داشت.در نتیجه برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد تنها راه ورود به رشته های با آزمون دانشگاه آزاد این است که در کنکور سراسری 97 ثبت نام کرده و در زمان مقرر در جلسه کنکور سراسری 97 حضور یابند. پس متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد به این نکته توجه نمایند که برای حضور در دانشگاه آزاد نیاز به ثبت نام جداگانه ای نیست.تمامی فرآیند ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به شیوه اینترنتی بوده و تنها از طریق سایت سازمان سنجش و دانشگاه آزاد انجام می شود. در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 بر روی لینک دلخواه کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 97

بیشتر داوطلبان برای ثبت نام تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته را نمی دانند و در مراحل ثبت نام خود دچار سردرگمی می شوند در این زمینه باید بگوییم که منظور از کاردانی پیوسته این است که تنها داوطلبانی که مدرک دیپلم دارند می توانند در کاردانی و آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی دارند می توانند در کاردانی ناپیوسته شرکت نمایید. هم کاردانی پیوسته و هم کاردانی ناپیوسته به صورت بدون کنکور از طریق سازمان معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انجام می گیرد. در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکلی در هنگام ثبت نام بدون کنکور آزاد می توانید با مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور آزاد ، دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 97

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد محبوب ترین مقطع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می باشد که اکثر داوطلبان در این مقطع ثبت نام می کنند. برای ثبت نام در این مقطع شما باید حتما مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید. در این مقطع شما مجاز هستید بدون توجه به مدرک دیپلمتان هر رشته ای که خواستید انتخاب نمایید.برای اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید. دارا بودن مدرک فوق دیپلم از شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته و دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی هم از شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزادخواهد بود. برای اطلاع از لیست رشته های مربوط به دانشگاه آزاد و مدارک لازم جهت ثبت نام می توانید با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 97

آگاهی از زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 97، یکی دیگر از مواردی است که پس از برگزاری کنکور داوطلبان خواهان آگاهی از آن هستند.همانطور که می دانید در 15 و 16 تیر ماه 97 شاهد برگزاری آزمون سراسری 97 در پنج گروه آزمایشی خواهیم بود.بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری، نتایج کنکور آزاد اعلام خواهد شد. اما در رابطه با زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 97 لازم است به اطلاعتان برسانیم که در نیمه دوم مرداد ماه نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 97 از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود.شاید بتوان گفت یکی از حساس ترین و سرنوشت ساز ترین مراحل تحصیلی مرحله ی انتخاب رشته میباشد داوطلبان باید با آگاهی کامل نسبت به رشته های تحصیلی ،بازار کار، آینده تحصیلی رشته مورد نظرشان انتخاب رشته خودرا انجام دهند بدیهی است انتخاب نادرست میتواند موجب صرف بیهوده زمان و هزینه های جانبی آن شود توصیه میگردد قبل از انتخاب رشته دفترچه راهنمای انتخاب رشته را به درستی مطالعه فرمایید و در زمان تعیین شده نسبت به انجام انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97 اقدام کنید. برای اطلاع دقیق از زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد و تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران مرکز ایرن مشاوره تماس بگیرید.