مشاوره ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

ثبت نام در آزمون نمونه دولتی طبق شرایط و ضوابط خاصی انجام می*پذیرد و دانش آموزان واجد شرایط پس از گذراندن آزمون نمونه دولتی و کسب نمره قبولی مجاز به ثبت نام درمدارس نمونه دولتی هستند.برنامه ریزی صحیح٬ مدیریت زمان٬ نحوه پاسخگویی به سوالات و رعایت نکاتی هر چند جزئی شانس قبولی دانش آموزان در آزمون نمونه دولتی را افزایش می*دهد. آزمون نمونه دولتی نهم به دهم با هدف گزینش دانش آموزان پایه نهم برای ورود به مدارس نمونه دولتی و ادامه تحصیل در پایه دهم٬ هر ساله به صورت سراسری برگزار می*شود. دارد و پس از گزینش دانش آموز توسط آزمونی که بصورت سراسری برگزار می*شود دانش آموز مجاز است در مدارس نمونه دولتی ثبت نام کند.با مطالعه ادامه مطلب می توانید از مواردی چون شرایط و زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98 ، کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 97 ،زمان برگزاری آزمون باخبر باشید.

زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 - 98

ثبت* نام داوطلبان آزمون ورودی پایه ششم و نهم به مدارس نمونه دولتی، از روز سه* شنبه مورخ 97/01/28 تا روز چهارشنبه مورخ 97/02/05 از طریق سامانه ثبت* نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام می* پذیرد. دانش آموزان واجد شرایط می توانند با دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون نمونه دولتی ، از طریق سامانه ثبت* نام به نشانی azmoon.medu.ir که در اختیار داوطلبان قرار می*گیرد نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. در ضمن مشخصات و ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی سراسر کشور، هنگام ثبت* نام قابل* مشاهده است. دانش آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور که متقاضی شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی می*باشند، می*توانند در آزمون جداگانه* ای که دستورالعمل آن توسط مرکز امور بین*الملل و مدارس خارج از کشور اعلام خواهد شد، شرکت نمایند. با عضویت در کانال نمونه دولتی می توانید از زمان دقیق برگزاری در آزمون نمونه دولتی 97 – 98 مطلع شوید.

شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 - 98

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 ششم به هفتم و نهم به دهم دارای شرایطی می باشد که دانش آموزان در صورت داشتن این شرایط می توانند ثبت نام خودر ا انجام بدهند. اولین شرط ثبت نام مدارس تیزهوشان در دو پایه نهم و ششم داشتن تابعیت ایرانی می باشد. ملاک ثبت نام برای دانش آموزان پایه ششم ابتدایی در آزمون ورودی نمونه دولتی کسب مقیاس “خیلی خوب” در تمام دروس و یا مقیاس “خوب” در یک درس در نوبت اول در سال تحصیلی است، بنابراین کلیه نمرات نوبت اول پایه ششم ابتدایی دانش آموز باید خیلی خوب باشد . البته اگر حداکثر یکی از نمرات خوب و بقیه نمرات خیلی خوب باشد هم مشکلی برای ثبت نام وجود ندارد. اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه نهم یکی از مهم*ترین شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم 97 است. شرط بعدی ثبت نام در آزمون معدل دانش آموز است.به این صورت که معدل دانش آموز در نیمسال اول پایه نهم باید بالای ۱۷ باشد . برای اطلاع کامل از شرایط آزمون بر روی لینک دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتی 98 – 97 کلیک نمایید.

زمان توزیع کارت و برگزاری آزمون نمونه دولتی 97 - 98

علاقه مندان به شرکت در آزمون نمونه دولتی توجه داشته باشید باید چند روز قبل از برگزاری آزمون جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی اقدام نمایید. آزمون نمونه دولتی اوایل 97/11/03 برای پایه ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود و بسیاری از داوطلبان بعد از آزمون به دنبال دریافت نتیجه می باشند و از آن جایی که اطلاع دقیقی از زمان اعلام نتایج ندارند ممکن است دچار سردرگمی شوند.اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 97 همه ساله بعد از نتایج آزمون تیزهوشان و معمولا در دهه آخر تیرماه برای پایه ششم و نهم اعلام می شود و قبل از آن هیچ نتیجه ای حتی اعلام اسامی نفرات برتر صورت نمی پذیرد. از این رو داوطلبان شرکت کننده در آزمون نمونه دولتی مطلع باشند که تا قبل از این زمان نتیجه ای اعلام نخواهد شد.به محض اعلام سایر اخبار مربوط به اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی 97 – 98 ، اطلاع رسانی لازم در سایت ایران مشاوره و کانال تلگرامی تیزهوشان ایران مشاوره انجام خواهد شد.برای آگاهی از رتبه قبولی آزمون نمونه دولتی 96 – 97 ، بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

منابع آزمون نمونه دولتی 97 - 98

برای آزمون نمونه دولتی نهم به دهم٬ 100سوال از 7 درس با ضریب*های متفاوت طراحی می*شود. سوالات به صورت چهار گزینه*ای هستند و داوطلب 120 دقیقه برای پاسخگویی به سوالات زمان دارد. مانند اکثر آزمون*های معتبر٬ سوالات آزمون نمونه دولتی نهم به دهم نیز دارای نمره منفی و مثبت هستند. به این صورت که برای هر پاسخ نادرست یک امتیاز منفی و برای هر پاسخ درست 3 امتیاز مثبت در نظر گرفته می*شود. دانش*آموزان برای تسلط به کتاب*های درسی خود در پایه نهم نیازمند کتاب*های کمک آموزشی*اند که روند درک و تسلط بر محتوای کتاب*های درسی را برای آن*ها ساده*تر می*کنند.برای در دسترس داشتن مطالب بر روی لینک منابع آزمون نمونه دولتی نهم ، دفترچه ثبت نام و ظرفیت نمونه دولتی کلیک نمایید.

منابع آزمون نمونه دولتی پایه ششم به هفتم ابتدایی
آموزش قرآن و هدیه های آسمانی 10 سوال ضریب 2
فارسی 20 سوال ضریب 2
مطالعات اجتماعی 10 سوال ضریب 1
علوم تجربی 20 سوال ضریب 2
ریاضی 20 سوال ضریب 3


منابع آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم ابتدایی
پیام*های آسمانی 10 سوال ضریب 2
مطالعات اجتماعی 10 سوال ضریب 1
علوم تجربی 20 سوال ضریب 2
ریاضی 20 سوال ضریب 2
فارسی 10 سوال ضریب 2
حرفه و فن 5 سوال ضریب 1
عربی 8 سوال ضریب 1
زبان انگلیسی 7 سوال ضریب 1