دیدین وقتی که یه سر آشپز غذا رو به زیبایی تزیین می کنه میگه اول باید با چشم و دلتون غذا رو بخورید و از زیباییش لذت ببرید.
خب توی یادگیری زبان هم می تونید از توانایی بصری تون کمک بگیرید.
خب معلومه که شما واسه یادگرفتن و مطالعه کردن از چشماتون و بیناییتون استفاده می کنید.
دیگه سعی کنید انقدر چشماتون رو واسه یه مشت متن خسته نکنید و یه استراحتی بهشون بدید.
به جاش سعی کنید انگلیسی رو با استفاده از تصاویر یاد بگیرید.
ممکنه یاد دوران مهدکودکتون بیافتید! که مهم نیست. در ادامه پیشنهادهایی راجع به یادگیری موثر از طریق تصاویر داده میشه.
به روزهایی که مدرسه می رفتید فکر کنید.
بعضی از افراد می تونن هر چیزی رو که معلمشون به اونها گفته بود رو به یاد بیارن. بعضیا هم بعد از انجام فقط یک بار اسکیت بازی می تونن این کار رو انجام بدن. با این حال، بعضی از همکلاسی های شما ممکن است حافظه تصویری داشته باشن که بتونن تصاویر، چهره ی افراد و مکان ها رو با کوچکترین جزئیات به یاد بیارن.
این افراد خوش شانس احتمالا مهارت یادگیری بصری داشتن، ترجیح می دادن برای کمک به مطالعه شون به نمودارها نگاه کنن، کتاب بخونن یا فیلم تماشا کنن. اگه شما هم به این روش درس می خوندین، پس یه یادگیرنده ی بصری بودین! یادگیرنده های ویژوال با چشمان خود جهان رو بررسی می کنن، بنابراین روش ارائه ی اطلاعات بسیار مهم است.
حتی اگه سبک یادگیری نرمال شما یادگیری بصری نیست، اصلا ایرادی نداره. هنگام یادگیری زبان، مهم است که مغزتان رو تا جایی که ممکن است تمرین بدید و با روش های جدید یاد بگیرید. یادگیری موضوعات و ایده های مشابه از دیدگاه های مختلف به شما کمک می کنه تا راحت تر در ذهن شما حک بشه.
پس با همه ی این تفاسیر پیشنهادهای زیر به شما کمک می کنه تا این روش رو به روال عادی یادگیریتون اضافه کنید.
1– کتاب های مصور
کتاب های مصور صرفا برای کودکان نیستن گرچه این مدل کتاب های تصویری برای ابتدای یادگیری بسیار موثرند.
بعضی از کتاب ها مثل Clarice Bean, That’s Me” ” که در مورد کلاریس و خانواده ی بزرگ و پر سر و صدا است، نوشته شده. تصاویر این کتاب ساده و چشم نواز هستند. متن سرگرم کننده و روزمره است. علاوه بر این که این یه کتاب کامل برای مبتدیان است، همچنین بسیاری از اصطلاحات انگلیسی رو آموزش می ده.
کتاب های بسیاری در این زمینه وجود داره که اگه به یه کتاب فروشی مراجعه کنید می تونید اونی که مرتبط با سطح خودتون هستش رو تهیه کنید.
2- کتاب های آشپزی
این گونه کتاب ها پر از تصویر هستن و شما می تونید هر مدل غذایی رو که دوست دارید انتخاب کنید و هم از این طریق انگلیسی یاد بگیرید و هم یه غذای خوش مزه درست کنید. نیازی به سرآشپز بودن نیست، دستور پخت غذاها برای تمرین گرامر عالی هستن! اون ها شامل واژگان غذایی بسیاری هستن و نمونه های بسیار خوبی از نحوه ی استفاده از حروف ربط در جملات هستند.
بعضی از کتاب ها دستورالعمل های ساده ای دارن و عکس های جذابشون باعث میشه که به صورت تصویری هم بتونید دستور پخت غذا رو دنبال کنید. اگه به دنبال یه جایگزین ارزون تر نسبت به یه کتاب آشپزی هستید، می تونید دستور العمل ها رو در مجلات، اپ ها و سایت های آموزشی به صورت آنلاین پیدا کنید. برنامه Cookpadموجود در هر دو دستگاه آیفون و اندروید بیش از 1 میلیون دستورالعمل از کاربران خود داره. با عکس هایی که به همراهشون هستن، راحت تر می تونید ببینید که چه باید بکنید.

راه های یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از تصاویر