هر آنچه در طراحی اپلیکیشن اندروید باید بدانید


هر آنچه در طراحی اپلیکیشن اندروید باید بدانید : همان گونه که در مقالات گذشته نیز گفته شد امروزه با گسترش اینترنت کاربرانی که از دستگاه های هوشمند استفاده می کنند روز به روز در حال افزایش می باشد . افزایش کاربران تلفن های هوشمند و تبلت ها موجب افزایش اهمیت اقدام یه طراحی اپلیکیشن برای هر کسب وکاری می باشد . در مقاله امروز قصد داریم شما کاربران عزیز را با نرم افزار های به خصوصی آشنا کنیم . با استفاده از این نرم افزار ها می توانید به آسانی طراحی اپلیکیشن اندورید خود را انجام دهید لذا با ما همراه باشید .
معرفی نرم افزار طراحی اپلیکیشن Android Studio :


این نرم افزار یکی از به روز ترین نرم افزار ها در حوزه طراحی اپلیکیشن اندوروید به حساب می آید . نرم افزار Android Studio از سوی شرکت بزرگ گوگل به صورت کاملا رایگان ارائه شده است . از جمله مزیت های این نرم افزار محیط کاربری ساده آن می باشد . لازم به ذکر است بدانید در این نرم افزار زبان برنامه نویسی به صورت پیش فرض جاوا می باشد .
معرفی نرم افزار طراحی اپلیکیشن Eclipse :


پیشنهاد دوم ما در نرم افزار های طراحی اپلیکیشن ، Eclipse می باشد . همانند نرم افزار Android Studio ، این نرم افزار نیز برای زبان برنامه نویسی از جاوا استفاده می نماید . اما امکان نصب پلاگین های مختلف و برنامه نویسی به زبان های گوناگون نیز در این نرم افزار وجود دارد . اگر می خواهید برای سیستم عامل اندورود اپلیکیشن بسازید از پلاگین ADT استفاده کنید . توجه داشته باشید که پس از دانلود و نصب ADT آدرس دقیق آن را داخل نرم افزار وارد نمایید حال می توانید ابزار مورد نیاز خود را از فهرست ADT دانلود و از آن استفاده کنید . نرم افزار طراحی اپلیکیشن Eclipse از سوی کمپانی های بزرگی هم چون IBMM پشتیبانی می شود و از جمله مهم ترین مزیت های آن می توان به ویژگی محیط برنامه نویسی IDE اشاره نمود . توسعه دهندگان Eclipsee جهت افزایش حس مشارکت توسعه دهندگان دیگر، نسخه ابتدایی این نرم افزار را بسیار ساده عرضه می کنند؛ تا آنجا که حتی برنامه نویسی تحت وب و روند برنامه نویسی ویژوال مانند طراحی فرم را پشتیبانی نمی کند.