آموزش برنامه نویسی


آموزش برنامه نویسی ، مساله ای است که در مقاله ی امروز وب سایت آیدیا سافت قصد داریم به تحلیل و بررسی آن بپردازیم لذا اگر می خواهید آگاهی نسبی در این راستا به دست بیاورید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید . در واقع در این مقاله قصد داریم به طور مختصر به شرح برترین و پر کاربرد ترین زبان های برنامه نویسی در طراحی سایت بپردازیم .
زبان برنامه نویسی جاوا (Java) :

بر اساس آمار های به دست آمده بیش از هشت میلیون از برنامه نویسان دنیا ، از این زبان برنامه نویسی استفاده می کنند . این آمار خود نشان دهنده ی فضای مناسب برای زبان برنامه نویسی " جاوا " می باشد . به بیان کلی بهترین زبان برنامه نویسی برای سرمایه گذاری در پروژه های اقصادی ، زبان جاوا می باشد .
زبان برنامه نویسی ویژوآل بیسیک (VISUAL BASIC) :

طراحی زبان برنامه نویسی ویژوآل بیسیک به گونه ای انجام شده است که کار کردن با آن حتی برای برنامه نویس های تازه کار نیز بسیار ساده می باشد . برنامه نویس ها با استفاده از این زبانبرنامه نویسی علاوه بر تولید برنامه های ساده ، توانایی ایجاد برنامه های توسعه یافته و پیچیده را نیز دارند . سهولت در استفاده از این زبان موجب رواج این زبان در میان برنامه نویسان شده است . این محبوبیت به حدی رسیده است که در میان 10 زبان برتر برنامه نویسی در جهان در جایگاه 55 ام قرار گرفته است .
زبان برنامه نویسی پی اچ پی (PHP) :

در تعریف زبان برنامه نویسی php باید گفت یک زبان عمومی و جامع می باشد که برای طراحی سایت و برنامه های کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد . در اصل اگر به دنبال آزادی و استقلال دربرنامه نویسی هستید ، بی شک زبان php یکی از بهترین گزینه ها می باشد . php یک زبان اسکریپتی می باشد که بر اساس طراحی سایت و صفحات پویا بنیان گذاری شده است .
زبان برنامه نویسی ASP.Net :

این زبان برنامه نویسی در واقع نسلی تازه از ASP می باشد که از سوی کمپانی مایکروسافت ارائه شده است . زبان ASP.Net به عنوان اولین سیستم جامع برای برنامه نویسی تحت وب شناخته شده است . مهم ترین ویژگی زبان ASP در مقایسه با دیگر سیستم ها ، امکانات اینترنت آن می باشد . از زبان برنامه نویسی ASP.Net در ایجاد و طراحی سایت های کوچک وب اینترانت یک کسب و کار گرفته تا طراحی سایت های بزرگ تجاری می توان استفاده نمود .