نصب دوربین مدار بسته داخل آسانسوریکی از مکانهایی که مشتریان خیلی تاکید دارند برای نصب دوربین مدار بسته داخل آسانسور ساختمان است.برای نصب دوربین روش هایی هست که ما یک روش ساده را برای شما عزیزان توضیح می دهیم.
همان طور که می دانید نصب دوربین داخل آسانسور کار سختی می باشد و در اقلب مواقع برای اینکه نمی شود به خوبی سیم کشی انجام داد به سراغ دوربین های وایرلس می روند,دوربین های وایرلس شاید از لحاظ سیم کشی کار ما را آسان کند ولی باعث در دسر های دیگری می شود.
ما یک راه ساده تر به شما پی شنهاد می کنیم که با سیم کشی انجام می شود.
بسیاری از نصابها فکر می کنند که سیم باید از بالای کابین داخل کابین وارد شود وسیم باید از داخل اتاقک آسانسور با کابین برسد.این فکر باعث این می شود که هم متراژ سیم ما زیاد شود هم پاره شدن سیم در مسیر اتفاق بیفتد.
راه حل چیست؟
خیلی ساده است در زیر کابین آسانسور فضایی خالی وجود دارد که شما خیلی ساده می توانید از آن فضا بهترین استفاده را ببرید .متراژ طولی آسانسور را محاسبه نمایید بعد به هکان مقدار سیم در زیر کابین آسانسور قرار دهد.
از کنار کابین سیم را به بالای کابین برسانید و به دوربین خود متصل نمایید .آن سر سیم را نیز از زیر به دستگاه dvr برسانید. وقتی آسانسور به سمت بالا می رود سیم ما در پایین آسانسور قرار دارد و بدون مانعی با کابین به بالا می رود و در زمان پایین آمدن کابین کابل در زیر کابین جمع می شود.
این کار یکی از ساده ترین راه های نصب دوربین مدار بسته درون آسانسور می باشد ولی تهنا راه نیست.
توجه داشته باشید برای انتخاب لنز دوربین درون آسانسور حتما باید از لنز ۲٫۸ استفاده کنید .