مزایای استفاده از جوملا در فرآیند طراحی سایت0


0


0

مزایای استفاده از جوملا در فرآیند طراحی سایت : همان طور که در مقلات گذشته ی موجود در طراحی سایت لیموترش مشاهده نمودید ، با ماهیت سیستم های مدیریت محتوا و دو مورد از پرکاربردترین آن ها یعنی سیستم مدیریت محتوای دروپال و سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنا شدیم و مزایای استفاده از آن ها را مورد بررسی قرار دادیم . در مقاله ی امروز قصداریم به بررسی سومین سیستم مدیریت محتوای محبوب و پرکاربرد در جهان یعنی ” سیستم مدیریت محتوای جوملا ” بپردازیم .

از سیستم مدیریت محتوای جوملا می توانید در انواع وب سایت های سازمانی و تجاری ، پرتال ها ، مجله ها ، تجارت الکترونیک ، روزنامه ها و صفحات شخصی استفاده نمایید . مراحل نصب و راه اندازی جوملا بسیار آسان می باشد . اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این باره کسب نمایید می توانید به مقاله ی ” آموزش جوملا در طراحی سایت لیموتورش_بخش اول : ” مراجعه نمایید . در واقع طراحی جوملا به گونه ای بوده است تا هر فرد به راحتی بتواند مراحل نصب آن را پشت سر بگذارد و به آسانی بتواند محتوا یا تصاویر مورد نظر خود را به طراحی سایت اضافه نماید . معماری سیستم مدیریت محتوایجوملا طبق MVC بوده است که از کنترولر به عنوان پردازش گر برنامه ، از مدل به عنوان تامین کننده منابع و از نمایش به عنوان لایه ی نمایشی استفاده می نماید و از این رو جوملا روز به روز رو به گسترش و پیشرفت می باشد .

ویژگی های سیستم مدیریت محتوای جوملا :

برخی از مهم ترین ویژگی های نهفته در سیستم مدیریت محتوای جوملا به شرح زیر می باشند :

  1. امکان مدیریت لینک های طراحی سایت
  2. امکان مدیریت فایل ها
  3. امکان مدیریت تبلیغات در بخش خدمات طراحی سایت
  4. تنظیم پیکربندی در وب سایت
  5. مدیریت کاربران خدمات طراحی سایت
  6. امکان به وجود آوردن سطح دسترسی برای کاربران
  7. استفاده ی گسترده در حوزه ی وب سایت های مدارس ، شخصی ، کسب و کار های کوچک ، غیر انتفاعی ، سازمانی ، نشریات آنلاین ، شبکه های اکسترانت و