با سلام و عرض ادب

خدمت دوستان عرض کنم بدلیل علاقه وافر به الکترونیک و پرورش ماهی این سایت را راه اندازی نمودم  ، تمام مطالب سایت بصورت مجانی خدمت شما عرضه میگردد امیدوارم به اشتغالزایی جوانان ایران کمک کند

از شما دوستان هم تقاضا دارم تجارب خودتان را با ما درمیان بگذارید

هیچ فعالیتی اخیرا صورت نگرفته است

9 پیغام بازدید کنندگان

 1. طراحی سایت فروشگاه اینترنتی در کرج

  دنیای امروزی دنیای سرعت در ارتباط است، یعنی شما هرقدر بتوانید با دیگر افراد جامعه ارتباط بیشتری در زمان کمتری داشته باشید موفق تر خواهید بود حال این موفقیت می تواند در زمینه مالی، سیاسی، ورزشی و ... باشد.
  در زمانهای گذشته برای ارتباط بین افراد راه های مختلفی وجود داشت که با پیشرفت علم و تکنولوژی این راه ها سریعتر و امن تر گردید، در حال حاضر مطمئن ترین راه برای معرفی شما به مردم و ارتباط برقرارکردن بین عموم مردم داشتن سایت می باشد.
  قبلا زمانیکه استانهای تهران و البرز با هم یکی بودند مردم بیشتر به افراد و موسساتی که در زمینه طراحی فعالیت داشته اند در شهر تهران مراجعه می کردند ولی در حال حاظر شرکت و موسسات بسیار قوی و خوبی بصورت تخصصی در زمینه طراحی وب سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی در کرج (استان البرز) فعالیت می کند.
  در حال حاظر داشتن سایت به یک امر لازم در تمامی امور زندگی بدل شده است، اگر شما هنرمند، صاحب کسب و کار و یا فروشنده باشید لازم است تا خود را به وسیله سایت به دیگران معرفی نمایید. در این زمینه دوگونه سایت در جهان وجود دارد که با استفاده از آنها تمامی موارد انجام می شود.
  1: استفاده از سایت های معرفی 2: استفاده از سایت های فروشگاهی
  هر کدام از این سایتها با چندین روش طراحی می شوند که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره می شود.
  طراحی سایت از پایه: این روش کاملا براساس سلیقه مشتری انجام می شود ولی متاسفانه این شیوه بسیار زمانبر و پرهزینه می باشد و باید مشتری در تمامی مراحل حاظر و نظر ایشان خیلی دقیق اعمال گردد.
  طراحی سایت با استفاده از سایت ساز: در این شیوه شما نهایتا زمانی بین 1 ساعت تا 1 روز برای طراحی نیاز دارید و هزینه بسیار کمتری نسبت به طراحی از پایه پرداخت می کنید و تغییرات اندکی را می توانید در ظاهر سایت اعمال نمایید و بیشتر قالبها در سایت ساز ها از پیش تعیین شده می باشد و خریدار تغییرات اساسی در ظاهر سایت خود نمیتواند اعمال نماید.
  طراحی فروشگاه اینترنتی: این شیوه برای صاحبان کسب و کار که می خواهند محصولات خود را بصورت آنلاین به فروش برسانند مورد استفاده قرار می گیرد.
  فروشگاه اینترنتی کاج یکی از کاملترین فروشگاه های اینترنتی ایران می باشد که نیاز تمامی افراد را برآورده می کند. برای دیدن امکانات فروشگاه اینترنتی می توانید به صفحه امکانات فروشگاه اینترنتی مراجعه بفرمایید و این امکانات را با دیگر شرکت ها مقایسه بفرمایید.
  شما جهت داشتن یک سایت ابتدا باید تعیین نمایید که به چه دلیلی نیاز به سایت دارید، آیا می خواهید خود را با سایت معرفی نمایید یا محصولات خود را با استفاده از فروشگاه اینترنتی به مردم عرضه نمایید.
  قدم بعدی در این راه شناسایی و اعتماد به شرکت ها و موسسات طراحی سایت هست که با کمی تحقیق و جستجو این موارد را می توانید پیدا نمایید بخصوص با وجود پیشرفت اینترنت جستجو در سایت گوگل پیشنهاد می شود.
  همچین قیمت طراحی سایت بسیار مناسب در نظر گرفته شده است برای دیدن این قیمت ها به صفحه قیمت طراحی فروشگاه اینترنتی مراجعه بفرمایید.
  شما می توانید قالب فروشگاه اینترنتی خود را هم از بین قالبهای متنوع ما انتخاب کنید.
  منبع: پرتال کاج
 2. افزایش بازدید سایت

  در حال حاظر طراحی فروشگاه اينترنتی و طراحی سايت به امری لازم و ضروری تبدیل شده است و همچنين به علت وجود رقبا بايد سايت شما دارای قابليت های خاصی باشد که شما بتوانید برای فروش محصولات و ارائه خدمات آنلاين با دیگر رقبا رقابت نمایید.
  با اين حجم سایت ها و با وجود طولانی شدن فهرست نتايج گوگل به خاطر گنجاندن تبليغات برای شما خيلی سخت است که بتوانید بدون پول دادن به گوگل بیشتر دیده شوید.
  الگوريتم گوگل که رتبه سايتها را محاسبه می کند مثل يه راز سربسته می ماند. هرچند بزرگترين عامل تعيين کننده رتبه گوگل بيشتر همان بک لينکها است که در بيشتر سايتها می بينيد.
  متأسفانه هيچ راهی هم نيست که بتوانيد سريع تر برای سايتتان لينک های بيشتر بگيريد يا خودتان را روی صفحه اول گوگل ظاهر کنيد.
  اين مقاله چند روش معرفی می کند که می تواند توی اين کار به شما کمک کند.
  همه عاشق معامله های خوب هستن و معمولا سازمانها و شرکت های دیگر هم دوست دارند چنين مزايايی به مشتريان ارائه بدهند. ارائه يه تخفيف استثنايی به یک سازمان روش مؤثری برای لينک گرفتن است. مثلا شما با ساخت فروشگاه اينترنتی و ارائه آن به خيريه ها می توانيد دارای بک لينک شويد.
  شما مي توانيد امکانات خود را برای سايتهای مختلف بفرستيد تا آنها از اين امکانات در سايت خودشان بهره ببرند مثلا اگر طراحی سايت و فروشگاه اينترنتی انجام می دهيد امکانات فروشگاه اينترنتی خود را برای تمامی سايت های طراحی بفرستيد.
  دنبال صفحات وبی بگرديد که از کسب و کار يا سايت شما ياد کردند. در اين سايت ها يا انجمن ها به تبادل لينک با مدير آنا ن بپردازيد.
  يکي از بزرگترين اشتباهاتی که سايتها انجام می دهند انتخاب کليد واژه های اشتباه است. بايد وقت بذاريد و کليدواژه هايی که برای مشتریان مهم است را انتخاب کنيد.
  شما با سايت ساز های موجود به راحتی می توانيد سايت خود را طراحی و با ديگر افرادی که از اين سايت ساز آنلاين استفاده می کنند ارتباط برقرار نمایید.
  موتورهای جست*وجو اين روزها بر اساس ميزان لينکهايی که به سايت شما وارد می ‎شود به شما ارتقای رتبه می دهند. سعی کنيد از سایت‎هايی با رنک ‎های بالا و خوب يک يا دو لينک خريداری کنيد و به طور مداوم به اين کار ادامه دهيد. البته يک نکته بايد توجه نماييد که با توجه به سيستم گوگل و نظارتی که روی لينکها و ورودی و خروجی*های لينک سايت*ها دارد بايد توجه کنيد که از بيش از دو سايت لينک خريداری نکنيد. همچنين در صورتی که می‎خواهيد به سايت*های رنک پايين لينک بفروشيد، بيش از 7 لينک به سايت*ها نفروشيد. در غير اين صورت قوانين گوگل را نقض کرده ايد .
  محتوا از اهميت زیادی برخوردار است
  استفاده از محتوای پايين و متوسط می ‎تواند موجب کاهش بازديدکنندگان و عدم علاقه بازديدکنندگان باشد. برای افزايش شمار بازديدکنندگان بهتر است از مطالب عام پسند با بيانی منحصر به فرد و با محتوای عالي استفاده نمایید.
  دسترس*پذيری سايت
  مطمئن باشيد که سايت شما در تمامی موتورهاي جست*وجو معرفی شده است. برای مطالب خود توضيحاتی تعيين کنيد و از کلمات کليدی مناسب استفاده نماييد.
  بهينه* سازی سرعت سايت
  وجود يک تصوير گويای هزار کلمه است اما توجه داشته باشيد که عکس بيش از اندازه بزرگ مقدار زيادی سرعت بارگزاری را کاهش می‎دهد. توجه داشته باشيد از تصاوير کوچک و کم حجم استفاده نماييد و به جای متن هرگز از عکس جايگزين استفاده نکنيد.
  از برنامه*نويسی کارآمدجهت طراحی سایت خود استفاده نمایید مانند ASP.NET و سعی نمایید که استانداردهای کدنویسی اراده شده از طرف شرکت های بزرگ را مراعات نمایید.
  منبع: پرتال کاج
 3. طراحی سايت واکنش گرا و ریسپانسیو

  بسياری از افراد، سازمانها و شرکتها در ایران ضرورت داشتن يک وب سايت را درک کرده اند، اما آيا هر وب سايتی جوابگوی نيازهای مخاطبانشان هست و استانداردهای اوليه طراحی وب در آنها رعايت شده است؟
  در دنيای امروز داشتن يک وب سايت امريست لازم و ضروری ولی هر وب سایتی را که شما تهیه بفرمایید لازما برای شما موفقیت و توسعه در کسب و کار را به همراه نخواهد داشت.
  مهمترین بخش در این وادی طراحی سایت به صورت واکنش گرا و ریسپانسیو می باشد.
  در سال 2017 حتی تصور داشتن يک وبسايت بدون واکنش گرایی يا همان قابليت ریسپانسیو غیر ممکن است. اصطلاح واکنش گرايی در بين بيشتر طراحان وب سايت به گونه ای رواج پيدا کرده که ديگر شخصی نمی گويد طراحی وب سايت واکنش گرا و فقط می گويند طراحی وب سايت و يا طراحی فروشگاه اينترنتی که در حال حاضر منظور از اين دو دقيقاً يکی است.
  به طور کلی حرف از طراحی وب سايت واکنش گرا همه جا وجود دارد، مانند عموم شرکت ها و موسسات طراحان وب و سايت ساز ها.
  ظهور طراحی وب سايت واکنش گرا با گسترش استفاده از موبايل پديدار شد.
  طراحی سايت بصورت ریسپانسیو تنها راه باقی ماندن در رقابت می باشد.
  بازدید سایت از موبایل و اسمارت فون ها به بیش از 50 درصد ترافيک بازديد وب سايت دست پيدا کرده است.
  با اين رشد طراحی سایت واکنش گرا به يک اصل اقتصادی نيز تبديل می گردد.
  طراحی سایت بصورت واکنش گرا بايد پاسخگوی تمامی دستگاه های جديد و تکنولوژی های جديد باشد.
  در این بین می توان با استفاده از برخی امکانات که شرکت های بزرگ برنامه نویسی مانند ماکروسافت در اختیار برنامه نویسان قرار می دهند یک تعاملی بین سایت های ریسپانسیو و همچنین اپلیکیشن های مخصوص سایت ایجاد کرد که سایت در هر دستگاه و اسمارت فونی بتواند تمامی قابلیت های خود را به نمایش بگذارد.
  منبع: پرتال کاج
 4. معرفی 10 سایت ساز ایرانی

  در این زمانه با توجه به گستردگی شبکه اینترنت و نیاز مردم به داشتن سایت در جهان اقدام به تولید سایت سازهایی جهت راحتی طراحی سایت شده است.
  از جمله سایت های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند می توان به سایت های ووردپرس و جوملا اشاره کرد که میزان بسیار زیادی از سایت های دنیا با این دو سی ام اس آماده ساخته شده اند.
  در ایران به علت عدم آشنایی کاربران به زبان انگلیسی نمی توان از امکانات کامل این دو سایت خارجی استفاده کرد و تولید محتوا در این دو سایت سخت و حتما نیاز به دانش فنی دارد.
  به همین علت برخی شرکت ها اقدام به ساخت سایت ساز در ایران و ارائه آن به مردم محترم ایران نموده اند.
  در اینجا قصد داریم ده سایت ساز ایرانی که در کشور فعالیت دارند را معرفی کنیم. هر کدام از این سایت ساز ها دارای ویژگیهای منحصر به فردی می باشد که در زیر به بررسی برخی از این ویژگی ها می پردازیم:
  1- سایت ساز کاج
  در حال حاضر ویرایش پنجم این سایت ساز موجود می باشد که هدف خود را بر روی سادگی کار کردن در پنل ادمین و تنوع در طرح های سایت قرار داده است.
  بخش طراحی سایت بصورت درگ اند دراپ بوده بدین صورت که کاربر می تواند ماژولهای خود را گرفته و در هر بخشی از سایت که دوست دارد رها کند و با سلیقه خود یک سایت خوب را برای خود طراحی نماید. همچین ماژولار بودن این سایت ساز کمک می کند که ماژولهای بسیار متنوعی در اختیار کاربران قرار گیرد و در هر زمان که لازم بود ماژولهای بیشتری به سایت ساز کاج اضافه گردد.
  همچین این سایت ساز 100 قالب سایت از پیش آماده دارد که موجب می شود قشر وسیعی از کاربران را پوشش دهد. تمامی این قالب ها ریسپانسیو (واکنش گرا) بوده و قابلیت نمایش در اسمارت فون ها را دارا می باشد.
  2- سایت ساز پوپش
  شعار این شرکت در کمتر از 5 دقیقه سایت خود را تحویل بگیرید است.
  این سایت ساز نیز بصورت درگ اند دراپ بوده و می توانید محل قرار گیری فقط متن ها و تصاویر خود را خودتان تعیین کنید.
  قالبهای این سایت ساز در حدود 35 قالب می باشد و این قالبها ریسپانسیو نبوده که برای سال 95 مناسب نیست.
  3- سایت ساز پرتال
  این سایت ساز در حدود 20 قالب برای مشتریان خود آماده کرده که همگی ریسپانسیو بوده که مشتریان می توانند از بین آنها قالب خود را انتخاب کنند.
  این سایت ساز امکانات خوبی را برای کاربران خود محیا کرده است که نیاز کاربران را بر آورده می کند.
  4- سایت ساز sitesaz.ir
  از نظر تنوع قالب خیلی خوب عمل کرده و بالای 450 قالب در اختیار کاربران خود قرار داده است.
  دموی آنلاینی از قالبها در سایت مشاهده نشد که بتوان ریسپانسیو بودن یا نبودن آنها بررسی شود.
  خود سایت اصلی شرکت ریسپانسیو نمی باشد.
  نرم افزار سایت ساز در حال حاضر دارای دو نسخه 1.7 و 1.8 می باشد. این سایت ساز بصورت چند زبانه می باشد.
  5- نوین سایت ساز
  شعار این شرکت هم سایت خود را در 5 دقیقه بسازید می باشد.
  تعداد قالب های این سایت ساز در حدود 9 قالب می باشد که از نظر تنوع بسیار کم بود و بعضی از نمونه کارهای این شرکت ریسپانسیو و بعضی دیگر ریسپانسیو نمی باشد.
  این شرکت 14 روز تست رایگان به کاربران خود ارائه داده است.
  6- ایران سایت ساز
  از نظر امکانات این سایت ساز امکانات متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار داده است.
  بر روی سایت شرکت نمونه قالبهای آماده که کاربران بتوانند انتخاب کنند موجود نمی باشد. تعدادی از نمونه کارهای انجام شده موجود بوده که ریسپانسیو است ولی سایت اصلی شرکت ریسپانسیو تیست.
  7- سایت ساز سی فایو
  شعار این شرکت از میان 100 قالب حرفه ای، همین حالا رایگان وب سایت خود را راه اندازی کنید است.
  این زمان رایگان 48 ساعت می باشد که بعد از آن باید مبلغ سایت را پرداخت نموده و نسخه خود را کامل نمایید.
  تعداد قالبهای این سایت ساز بیش از 90 قالب که ریسپانسیو بود و تنوع بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهد.
  امکانات این سایت ساز در سایت شرکت به خوبی مشخص نمی باشد و فقط تعداد کمی از امکانات مشخص بوده است.
  8- سایت ساز کاموا
  شعار این شرکت در کمتر از 20 دقیقه سایت خود بسازید است.
  14 روز سایت را رایگان در اختیار شما قرار می دهد.
  تعداد قالب های این شرکت در حدود 20 قالب می باشد که همگی واکنشرا و ریسپانسیو بوده.
  9- سایت ساز پورتال ساز
  این سایت ساز دارای 50 قالب می باشد که تمای قالبها از یک فرمت استفاده شده و بیشترین تغییر در رنگ بندی آن می باشد.
  بخاطر نبودن دموی آنلاین ریسپانسیو بودن این قالبها مشخص نمی باشد اما نمونه کارهای این شرکت ریسپانسیو نمی باشد.
  10- سایت ساز زرین
  این شرکت تنوع بسیار زیادی در زمینه های مختلف سایت ایجاد کرده است. و بیشترین تکیه این شرکت بر روی فروش سایت های آماده مختلف می باشد.
  منبع : پرتال کاج
 5. کسب و کار
  شما در طول مسیرکسب و کارتان موفقیت ها و شکست های فراوانی را تجربه خواهید کرد ، هیچ وقت به خاطر شکست نا امید نشوید و مهم تر اینکه بعد از موفقیت مغرور نشوید. در تمام اوقات سعی کنید واقع بین باشید و موقعیت فعلی خود را همانگونه که هست ببینید. اگر می خواهید کسب و کار موفقی داشته باشید باید سعی کنید از گرفتن تصمیم های هجانی خودداری کنید ، کسب و کاری موفق است که آهسته و پیوسته به جلو حرکت کند. بسیاری از کسب و کار ها بوجود می آیند در مدت کوتاهی پیشرفت می کنند و پس از مدت کوتاهی هم از بین می روند که متاسفانه بیش از ۸۰% کسب و کار های تازه تاسیس به این عاقبت دچار می شوند.
  کلیه کسب و کارها برای دستیابی به جایگاه مورد نظرشان در بازار، احتیاج به شناساندن محصولات خود به عموم مردم را دارند. در این راه ما به شما پیشنهادهایی را ارائه می دهیم که بتوانید موفقیت خود را تضمین کنید.
  برای کسب و کار خود تبلیغ کنید و در این راه از روشهای متنوعی استفاده نمایید. روشهای پیشنهادی ما برای شما تبلیغات پیامکی و استفاده از بانک شماره موبایل مشاغل و همچنین استفاده از تبلیغات بنری در سایت های خاص و دارای اولویت بالا.
  خلاقيت و نوآوری را افزايش دهید و صاحبان صنايع و فعالان اقتصادی را ترغيب كنید تا با افزايش بهره وری و نوآوری ضمن كسب سود و سهم بيشتر، كالا و خدمات با كيفيت تری به مشتری عرضه نمايند.
  پنج مرحله رشد و توسعه
  اگر به عنوان مدیر یا صاحب کسب و کاری برای پیشرفت برنامه ای دارید با به کار بستن مراحل زیر می توانید این فرایند را تنظیم کنید.
  وضعیت کنونی خود را اندازه بگیرید.
  عملیات اصلاحی را که باید انجام شود سازماندهی کنید.
  هزینه ها را کاهش دهید.
  مشتریان و فرصت های بیشتری بیابید.
 6. هنر ایرانی

  هنر ایرانی هنری استثنایی، خاص و غنی*ترین میراث هنری در کل جهان بوده و دارای تاریخچه ای به قدمت تاریخ می باشد.
  سیر تكاملی هنر ایرانی را در ریشه حوادث تاریخی این كشور می توان یافت.
  بنظر می رسد كه آب و هوای متفاوت ایران اثر خود را بر ساكنان اولیه این سرزمین در پیدایش هنرهای گوناگون در دوره های تاریخی گوناگون داشته است.
  خانه ها در ایران قدمتی بین ۶ تا ۸ هزار سال دارند، حفاری های باستان شناسان آثار هنری بسیار مهمی مشتمل بر نقاشی های غارنشینان، لوازم خانه و ابزار فلزی، سفالی و ابزار جنگی را به ما نشان می دهند.
  نكته جالبی كه در مطالعه هنر ایرانی بنظر می رسد این است كه هنر ایران مستقل از مكان و زمان پیدایش، منعكس كننده روحیه و تمایلات ایرانی ها می باشد نكته دیگری كه بنظر می رسد تنوع آثار هنری است و این امر نشان می دهد ایرانیان باستان در مناطق مختلف با توجه به شرایط زندگی دارای مهارت های بالایی بوده اند.
  هنر ايران از بیش از سه هزار سال پیش از ظهور دولت قدرتمند هخامنشیان در ایران پایه گذاری شده است.
  هنر اين عصر تركيبی است از هنر اقوام گوناگونی كه تابع پارسيان بوده اند و هخامنشيان با بهره گيری مناسب از اين هنرهای مختلف و ريختن كليه جلوه های هنري اقوام و ملل مختلف در يك قالب به هنر خود اعتلا بخشيده اند.
  از ديگر جلوه های هنری اين دوره رواج هنر كنده كاری، حجاری، پيكر تراشی، فلزكاری، كاشی سازی و قالی بافی است.
  آثار برجا مانده عمق پيشرفت هنرمندان ايرانی را در اين رشته های هنری به تصوير می كشند. نقش برجسته های تخت جمشيد نيز در زمره گنجينه هنر دوره ایران هخامنشی به شمار می روند كه هر يك مجموعه ای از تصاوير غنی و نقوش دوران هخامنشی را به نمايش می گذارند و علاوه بر آن گويای بسياری از آداب و رسوم رايج آن دوران بوده اند.
  آثار فلزكاری نيز در اين دوره ، برجسته و چشمگير است. اشياء فلزی هخامنشيان بيشتر از طلا، نقره و برنز ساخته می شده است و از مهمترين آثارکشف شده ، ارابه ی زرينی است كه چهار اسب در جلوی آن قرار دارد و دو پيكره آدمی بر روی نيمكت ارابه نشسته اند.
  فرش بافی از ديگر جلوه های بارز هنر ايرانی در زمان هخامنشيان است. اين هنر به سبب از بين رفتن اكثر فرش هاي ايران در عهده باستان چندان مورد مطالعه دانشمندان قرار نگرفته بود ولی در اواخر دهه 1950 ميلادی با كشف يك فرش 83/1×2 متری كه به همراه آثار نفيس ديگر در يخ های سيبری كشف شد جلوه ای ديگر از هنر هخامنشی را در معرض ديد بينندگان قرار داد.
  اين فرش در محلی به نام (پازيريك) كشف گرديد و بعدها به همين نام معروف شد. نوع بافت و ظرافت و نقش اين قالی گويای مهارت و تبحر هنرمندان بافنده هخامنشی و نشانگر سنت ديرپای بافت فرش ايران است كه قدمت آن را به دو هزار و پانصد سال و شايد بيشتر بازمی گرداند.
  پيكرتراشی ، ديگر جلوه هنری دوره هخامنشی است.
 7. لباس و حجاب در ایران
  حجاب در لغت به معنای پوشیدن و پرده به کار رفته و در هیچ موردی اصالتاً به نوع و سبک لباسی که پوشیده می شود ، اطلاق نشده است. اگر چه حجاب با پوشش اسلامی یکی از دستورات حکیمانه و سعادت بخش دین مبین اسلام است که از هنگام اسلام آوردن مردم ایران در دو قرن نخست هجری، توسط اهالی این سرزمین مورد پذیرش واقع شده ، ولی تحقیقات نشان می دهد که جایگاه حجاب در ایران از زمانهای پیشتر شناخته شده بوده و به نوعی دیگر حجاب و پرده نشینی زنان مرسوم بوده است. چه این که شرایط حاکم بر انتخاب لباس می تواند نشأت گرفته از موقعیت فرهنگی و شرایط اقلیمی باشد. بیشتر منظور از حجاب داشتن لباس زنانه پوشیده است مثل آویستا که کاملا همه بدن را می پوشاند.
  یکی از شاخه های شناخت فرهنگ ادوار گذشته هر تمدنی، تاریخ لباس و پوشاک است. مردان ایرانی در تمامی ادواری که نشانه هایی از پوشش آنها در دست داریم، نیز حجاب در معنای مخالف برهنگی را داشتند و اصولاً برهنگی در فرهنگ ایرانی امری مذموم به شمار می رفته است. شاید این مفهوم را هنگام مقایسه با تمدنهای همزمان با تمدن ایرانی بهتر درک کنیم.
  بررسی پوشش مردان و زنان ایرانی نه تنها ما را با ظاهر افرادی که در گذشته زندگی می کردند، آشنا می کند، بلکه شناخت بسیاری از مسایل مانند انواع بافته های نساجی نوع و طرح آنها و خیلی موارد دیگر را به ما می دهد.
  ایرانیان از عهد کهن تا چندی پیش درباره لباس پوشیدن تغییر نگرش اساسی نداشته اند، اگر چه در گذر زمان سعی کرده اند شیوه لباس پوشیدن را متناسب با شرایط متغیر زمانه خود هماهنگ سازند، ولی در مجموع متفاوت تر از ساکنان کشورهای اروپایی بوده اند. سنگ نگاره های به جا مانده از عهد باستان هم نشان می دهد که جوامع شرقی از جمله ایران و مناطق دیگر همچون تمدن «تدمر» در سوریه علی رغم تأثیرپذیری از معماری یونانی و رومی، باز هم حال و هوای شرقی خود را حفظ کرده اند که این در سنگ نگاره ها و پیکرهای تقریباً پوشیده از لباس به یادگار مانده از آن دوران خود را نشان می دهد.
  تاریخ لباس بخشی از تاریخ تمدن است که در آن تحولات شکل و فرم لباس از قدیمی ترین ایام تا زمان خاصی مورد بررسی و مطالعه و تحقیق قرار می گیرد و با تغییر این نوع پوشاک رفتارهای فرهنگی و اجتماعی آن جامعه نیز دستخوش تغییر و تحول می گردد. در هر جامعه مطالعه این بخش از تاریخ رازهای نهفته ای در مورد مردم آن دوران را برای ما روشن می سازد.
  پوشاک در شهر سوخته
  شهر سوخته زابل شهری پنج هزار ساله در دل کویر است که آشکار شدن اسرار نهفته اش در هر فصل کاوش توسط باستان شناسان، مردم دنیا را حیرت زده به سوی خود جلب می کند. سیستان به خصوص شهر سوخته از لحاظ موقعیت خاص اقلیمی، سیاسی و فرهنگی مرکز ارتباطات تمدنهای بزرگ ماوراء النهر، بین النهرین و هند و چین به شمار می رفته است.
  شهر سوخته تنها جایی است در ایران که حدود هفتصد، هشتصد نوع پارچه از ظریف و خشن و کتانی شکل در آن یافت شده است و این به خاطر شرایط اقلیمی شهر سوخته است که توانسته پارچه ها را خیلی خوب نگه دارد.
  مدارک و اسناد مربوط به پوشاک در ایران باستان از نظر منبع مطالعاتی به چند گروه تقسیم می شود؛ دوران پیش از تاریخ، پیش از دوران ایلامی ها و بعد هم هخامنشیان و دیگری هم دوران ایلامی به بعد تا دوران اسلام است.
  از دیگر طرح های لباس می توان به لباس ورزشی، لباس عروس، لباس اسلامی، لباس نامزدی و لباس فصلی اشاره کرد.
 8. مد و لباس
  طراحی مد، هنر استفاده از طراحی و زیبایی شناسی در تولید پوشاک، کیف،کفش و زیورآلات است. طراحی مد متاثر از فرهنگ*ها و آداب و رسوم جوامع مختلف بوده و به اندازه همین تفاوت*ها دارای تنوع بالایی است. تاریخچه رسمی طراحی مد و لباس به ابتدای قرن نوزدهم زمانی که طراحان به طراحی لباس برای مجالس اشرافی می پرداختند بر می گردد.
  به هنرمندانی که در عرصه پوشاک، کیف، کفش و... با طرح*های ابداعی*شان تاثیر بسزایی در صنعت مد در یک دوره خاص زمانی دارند، «طراح مد و لباس» گفته می*شود. طراح مد و لباس مدل های لباسها، کفش ها، کیف ها و ... را طراحی می کند. طرح های او یا بدیع و نو بوده و یا اینکه با تغییر در طرح های موجود در بازار بوجود آمده است. هر طراح مد و لباس حرفه ای معمولا در بخش خاصی تخصص دارد مانند لباس های مردانه، لباس زنانه، لباس های ورزشی، لباس آویستا و ....
  طراح مد و لباس باید دید خوبی نسبت به رنگ ها و اشکال داشته و در هنر دوخت و برش متبحر باشد. او باید از آخرین تحولات و تغییرات در دنیای مد اطلاع داشته و جامعه خود را به خوبی شناخته و از نیاز و علایق آن آگاه باشد تا بتواند متناسب با نیاز و علایق آنها مدهای زیبا و مورد پسندی را ارائه دهد.
  برخی از طراحان مد و لباس به صورت فردی و برخی به صورت گروهی و تیمی کار می کنند. مشتریان آنها متفاوت هستند. گاهی یک فرد خاص (مانند یک بازیگر، ورزشکار، سیاستمدار و...) به صورت دوخت سفارشی و گاهی عموم مردم، مشتریان آنها می باشند. طراح مد و لباس معمولا در کار خود با کارشناسان فنی مربوطه و با تولید کنندگان ارتباط کاری نزدیکی دارد. برخی از طراحان لباس وارد حوزه سینما وتلویزیون شده و به طراحی لباس برای بازیگران می پردازند.
  طراح مد و لباس اگر در استخدام جایی باشد، مطابق با ساعت کاری معمول فعالیت می کند. ولی طراحان لباس مستقل ساعت کاری معین و منظمی ندارند. آنها گاهی باید ساعت ها به صورت فشرده کار کنند تا بتواند طبق زمانبندی سفارشات مشتریان را تحویل دهند.
  طراح مد بیشتر برای لباس های طنانه کار میکند به عنوان مثال لباس شب، لباس خواب، لباس زیر، لباس مجلسی و لباس اسپرت که برای هرکدام از آنها ایده ناب در سر دارد.
  محل کار طراح مد و لباس معمولا در دفاتر کاری یا کارگاه ها می باشد ولی گاهی باید برای ملاقات با تولیدکنندگان یا مشتریان خاص نزد آنها رود. طراح مد و لباس در صورت لزوم برای رسیدن به ایده های جدید، آگاهی از علایق افراد و دیدن جدیدترین مدها باید به گالری های هنری، نمایشگاه های مد و لباس و سایر مکان های مرتبط در کشور و یا حتی سایر کشورها برود.
  شغل طراحی مد و لباس در کشور ما هنوز به درستی تعریف نشده و تولید کنندگان پوشاک و مسئولین دولتی به اندازه کافی به آن بها نمی دهند. در کشورهای غربی این شغل یکی از مهم ترین و پردرآمدترین مشاغل محسوب شده و تبدیل به یک صنعت شده است. در ایران به دلیل وجود محدودیت های دینی در بحث پوشش، وجود طراحان مد و لباس توانمند که بتوانند متناسب با فرهنگ و آیین ما طرح های نو و جذابی را ارائه دهند، بسیار ضروری است. البته طراحان و شرکت های طراح معدودی در کشور فعالیت می کنند، اما نسبت به نیاز بازار ایران و طرح های متنوع و جذابی که از سوی سایر کشورها وارد کشور ما می شوند، بسیار محدود و ناکافی هستند.
  در سال های اخیر نمایشگاه های مختلف مد و لباس در ایران برگزار شده است که متاسفانه فاصله زیادی با نیازهای موجود در بازار مد کشور داشته اند. در بسیاری از آنها محصولات ارائه شده، به نمایش چند مدل چادر و مانتوی محدود خلاصه شده است. بخش بزرگی از بازار مد و لباس در دنیا به پوشاک مردان، کودکان، کیف و کفش، زیورآلات و ... مربوط می شود که تقریبا همه آنها در بازار مد و لباس داخلی، نادیده گرفته شده اند.
 9. افتخار ما این است سایت ساز آنلاین و طراحی فروشگاه اینترنتی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در ایران
  فقط کافیست یکبار به سایت ما مراجعه نمایید تا متوجه تفاوت ما با دیگر شرکت ها بشوید
نمایش پیغامهای بازدید کننده 1 از 9 تا 9
درباره pinesite

اطلاعات عمومی

امضاء


افتخار ما این است سایت ساز آنلاین و طراحی فروشگاه اینترنتی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در ایران
فقط کافیست یکبار به سایت ما مراجعه نمایید تا متوجه تفاوت ما با دیگر شرکت ها بشوید

آمار


مجموع پست ها
مجموع پست ها
24
میانگین پستها در طول روز
0.02
پیغام بازدید کنندگان
مجموع پیغام ها
9
جدید ترین پیام
09-04-2017 01:46 PM
اطلاعات عمومی
تاریخ و زمان آخرین فعالیت درسایت
16-01-2018 12:28 PM
تاریخ عضویت
08-04-2017
صفحه اصلی وب سایت
http://www.pineportal.com
cciran.ir Real PR