بررسی و تست دوربین های مدل وایزنت اچ دی پلاس شرکت سامسونگ
 • Samsung_HDPlus_Camera_test_asiashabakeh-ir

  دوربین آنالوگ HD، به گسترش دوربین AHD بانام Wisenet HD+ ادامه می دهد.

  ما ۲ مدل دوربین خریداری شده SCV6038R و SDC-6023R را با یک DVR چهار کاناله تست می کنیم. در این مقاله مشاهده می شود که مدلAHD جدید چگونه در مقابل دوربین IP سامسونگ به خوبی TVI مربوط به شرکت هایک ویژن در حال جمع آوری اطلاعات است.

  1

  خلاصه مطلب

  دوربین مدل Wisenet HD+ AHD متعلق به شرکت سامسونگ کاربردش مانند Wisenet Lite IP و نسبتاً بهتر از مدل TVI شرکت هایک ویژن در آزمایش است.

  هرچند که قیمت آخرین مدل از دوربین های سامسونگ بیشتر از مدل های CVI/TVI داهوا و هایک ویژن است ولی قیمت دوربین ضد ضربه  Dome با لنز وریفوکال دارای قیمت مشابه می باشد.

  در نهایت AHD DVR متعلق به شرکت سامسونگ شامل، محدودیت و مواردی مربوط به استفاده و ویژگی هایی است که در تولیدات شرکت های دیگر دیده نمی شود.

  نیاز به Internet Explorer دارد (که به عنوان پشتیبان باید نصب و راه اندازی شود) و همچنین رزولوشن آن باید CIF باشد. (با وجود تمام دوربین های AHD با کیفییت  ۱۰۸۰p)   این موارد در آخرین تست کیت AHD در سال گذشته موجود می باشد.

  DVR مربوط به شرکت سامسونگ با دوربین آنالوگ AHD و SD کار می کند و به دوربین TVI با یک تصویر سیاه وسفید متصل می شود و وقتی به CVI متصل می شود بر خلاف سایر مدل های رقابتی در آینده، هیچ تصویری تولید نمی کند.

  قیمت گذاری

  قیمت گذاری مدل های AHD مربوط به سامسونگ در مقایسه با CVI/TVI با توجه به مدل انجام می شود.

  • دوربین dome با لنز فیکس مدل ( SCD-6023R) حدوداً ۱۳۰ دلار فروخته می شود که این قیمت ۳۰ تا ۴۰ درصد بیشتر از دوربین های ۱۰۸۰p داهوا و هایک ویژن می باشد (قیمت مدل
  • هایک ویژن ۹۰ دلار و داهوا ۸۰ دلار است).
  • قیمت مدل SCV-6083R ، ۱۵۰ دلار است که این قیمت دوربین با قیمت دوربین های داهوا و هایک ویژن با لنز وریفوکال برابری می کند.
  • قیمت DVR مدل SRD-494(ITB) مربوط به سامسونگ ۳۰۰ دلار است که این قیمت از DVR های TVI و CVI چهار کاناله مربوط به داهوا و هایک ویژن بیشتر است (قیمت DVR مدل TVI/CVI حدودا ۱۵۰ دلار است)

  بررسی فیزیکی DVR

  DVR مدل SRD-494 برای یک DVR چهار کاناله بزرگ است، بدنه دستگاه یکپارچه است که بزرگتر از مدل های ۴ و ۸ کاناله است و تقریباً نزدیک به ۲ برابر سایر مدل های دیگر است. مانند DVR چهار کاناله TVI مربوط به شرکت هایک ویژن.

  ورودی تصویر DVR   BNC به صورت اتوماتیکی دوربین های SD و AHD آنالوگ را بدون راه اندازی دستی تشخیص می دهد (با وجود رزولوشن پیش فرض برای SD و AHD) این ورودی با دوربین های TVI و CVI همخوانی ندارد.

  بررسی فیزیکی دوربین

  دوربین AHD سامسونگ خیلی معمولی است و مدل SCV-6023R بزرگتر از مدل های هایک ویژن و داهوا می باشد. در شکل زیر این تفاوت مشاهده می شود:

  2

  نکته مهم این است که در هر دو دوربین یک دکمه راکر سوئیچ وجود دارد که برای کنترل منوی OSD به جهت راه اندازی دوربین تعبیه شده است، که در مدل های دیگر HD آنالوگ دیده نمی شود، در مدل HD آنالوگ نیاز است مصرف کننده فانکشن ها را با استفاده از UTC (کنترل توسط نرم افزار) انجام دهد. در آزمایش ها ما دریافتیم که استفاده از UTC بسیار راحت تر از OSD می باشد که در این حالت تأخیر کمتر است.


  مطلب مرتبط: هانوها تکوین (سامسونگ تکوین سابق) سری دوربین‌های اچ دی پلاس HD+ را عرضه کرد


  مقایسه در روز

  ما کیفیت تصویر را در نور کامل در شکل زیر آزمایش کردیم:

  3

  در این صحنه، دوربین AHD سامسونگ شبیه مدل Wisenet Lite IP با جزئیات مشابه کار می کند.

  دوربین مدل ۲CE56 هایک ویژن اطلاعات را باکیفیت پایین تری نسبت به سامسونگ تهیه می کند. قیمت پایین دوربین بولت مدل ۲CE16 هایک ویژن، جزئیات کمتری با یک تصویر تار در شکل زیر نشان می دهد.

  4

  عملکرد در نور کم

  در نور کم، دوربین مدل AHD سامسونگ و TVI هایک ویژن عملکردی مشابه دارند و نسبتاً بهتر از مدل Wisenet Lite سامسونگ می باشد. در مدل Wisenet Lite سامسونگ تصویر کمی تار دیده می شود.(توجه داشته باشید که فوکوس از روز به شب در هیچ دوربینی تغییر نکرده است)

  5

  شاتر(فیلتر)  کم سرعت پیش فرض

  هر دوربین AHD سامسونگ به صورت پیش فرض دارای شاتر با سرعت کم است( نوردهی ۱٫۵ ثانیه) که در این حالت نیاز است یوزر توسط منوی OSD این زمان را به ۱٫۳۰ ثانیه تغییر دهد. بسیاری از مصرف کنندگان ممکن است از این مساله آگاهی نداشته باشند تا زمانی که این آگاهی را نداشته باشند چگونه می توانند آن را تنظیم کنند.

  6

  با وجود شاتر با سرعت کم، در آزمایشات یک تاری کمی دیده شده است در حالی که IR هم فعال بود.

  شایان ذکر است در آزمایشات، IR در شب خاموش است، شاتر اثرات قابل توجهی با سایه اندازی دارد.

  سازگاری DVR

  DVR مدل SRV-494 با دوربین های آنالوگ AHD و SD بدون نیاز به تنظیم دستی همخوانی دارد.

  این DVR به صورت اتوماتیکی تشخیص می دهد چه فرمتی به آن متصل شده است.

  اما این DVR با سایر مزیت های آنالوگ HD مشکل در برقراری ارتباط دارد . برای مثال، وقتی به دوربین های TVI متصل می شود تصویر تک رنگ است و وقتی به دوربین CVI متصل است تصویری وجود ندارد. شکل:

  6

  رابط DVR

  DVR مدل SRV-494 متصل به شبکه،در زمان تست کیت مصرفی AHD ،بدون تغییر است. در اینجا چندین محدودیت برای این رابط شبکه وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می شود:

  • فقط Internet Explorer: هیچ مرورگر دیگری” دیدن زنده” را پشتیبانی نمی کند.
  • راه اندازی باید توسط پشتیبان ویندوز صورت پذیرد: برای گرفتن عکس فوری یا ضبط، Internet Explorer باید به عنوان پشتیبان راه اندازی شود.
  • CIF به طور پیش فرض: بدون در نظر گرفتن نوع دوربین متصل شده، DVR بصورت پیش فرض با رزولوشن CIF در تمام کانال ها ضبط کردن را انجام می دهد. مصرف کننده بصورت دستی باید هر کانال را تغییر دهد.

  نسخه هایی که مورد استفاده قرار می گیرند

  نرم افزارهای زیر در دوربین های IP استفاده  شده اند:

   

  • Samsung SRD-494: v1.00h_160409104528
  • Hikvision DS-7204HQHI-SH: V3.3.2 build 151123
  • Samsung SND-L6083R: 1.01_150918

  لینک های دانلود
  مشخصات

  نظرات

  ۱ نظر ارسال شده

  • طراحی سایت: آریا وردپرس