جلسه هماهنگی مناسبتهای ملی مذهبی خردادماه در سازمان تبلیغات اسلامی انزلی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی جلسه هماهنگی مناسبت های ملی و مذهبی خرداد ماه ۹۷ با حضور رئیس اداره تبلیعات اسلامی بندرانزلی و اعضای شورای هیئت های مذهبی این شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره شازمان تبلیغات بندرانزلی در این جلسه با تاکید بر اهمیت بزرگداشت حماسه سوم خرداد با استناد به سخنان امام خمینی (ره) که “خرمشهر را خدا آزاد کرد” تاکید کرد و گفت بزرگداشت این مناسبت ها وظیفه یکایک نسل جدید انقلاب است.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم زاده تصریح کرد: در همین راستا سیاست های سازمان تبلیغات اسلامی استفاده از ظرفیت موجود در هیت های مذهبی و چنین مراسماتی هست.

وی افزود: بنده همواره بر واگذاری چنین مراسماتی از سوی نهادهای مردمی مانند هیتهای مذهبی تاکید داشته ام.

وی با اشاره به اینکه امسال دستورالعملی مبنی بر اعزام کاروان به حرم امام نداریم، گفت: انتظار می رود مراسم رحلت امام پر شور تر از هرسال در شهرستان برگزار شود.

محسن شاهین رئیس شورای هیئتهای مذهبی انزلی نیز با تایید سخنان ریاست اداره تبلیغات اسلامی اعلام آمادگی این شورا را نسبت به همکاری و حضور پر شور و با تمام ظرفیت در مراسمات پیش رو را وعده داد.

سیروس مرادی از اعضای این شورا نیز از رایزنی و اعلام آمادگی دو جوان انزلیچی در خصوص راه اندازی نرم افزار بانک جامع هیئت های مذهبی بندرانزلی خبرداد و ضمن توضیحاتی در این خصوص این برنامه را به عنوان پایگاهی جامع جهت مراجعه مسئولین هیئتها و بهره مندی از اطلاعات و برنامه های جاری در سطح شهر معرفی کرد.

محمد پیشگاه دیگر اعضای شورای هیئت های مذهبی انزلی از برگزاری تجمع های اربعین و فاطمیه به عنوان دستاوردی بزرگ در این شورا نامبرد و گفت: ان شاءالله بتوانیم در آینده با استفاده از تجربه تجمعات پیشین نسبت به برگزاری مراسم شهادت امام علی (ع) روز قدر استفاده کنیم.

وی همچنین ضمن استقبال از رویکرد جدید سازمان در استفاده از ظرفیت های هیئت های مذهبی بر واگذاری امور به این شورا تاکید کرد.

حسن دقیق روحی دیگر عضو شورای هیئتهای مذهبی انزلی ضمن انتقاد نسبت به عدم انجام تعهدات برخی ادارت نسبت به پرداخت هزینه های مصوب در جلسات فرمانداری در خصوص تجمعات اربعین و فاطمیه، گفت: امیدوارم که با حمایت ادارات کل حاضر در شهرستان و منطقه آزاد بتوانیم گامهای موثر تری در زمینه های فرهنگی بندرانزلی برداریم.

فرهاد پاسواری عضو شورای هئیت های مذهبی انزلی ضمن پیشنهاد شناسنامه دار کردن این هیئتها تاکید کرد: جذب چنین تشکل هایی از اهداف والای این شورا است و در همین راستا چند نامه درخواست پروانه تاسیس هیئت های مذهبی را مورد بررسی قرار داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *