تهدید امنیت ملی با سوء‌مدیریت‌ها در اقتصاد/ تحمیل فشار اقتصادی به مردم بازی در پازل دشمن است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی سید حسین نقوی حسینی با بیان اینکه دشمن اقتصاد و امنیت کشور را هدف گرفته است اظهار کرد: پازلی را که دشمن در ایران تعریف کرده تحمیل بیش‌ازاندازه فشار اقتصادی بر مردم است.

وی با اشاره به اینکه دشمن در تلاش است با افزایش فشار اقتصادی، مردم علیه نظام بسیج شوند افزود: هرکسی در نظام جمهوری اسلامی از هر قوایی کاری کند که فشار اقتصادی بر مردم تحمیل و یا فشارهای موجود مضاعف شود در پازل دشمن بازی کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه‌های اقتصادی و آگاهی ایشان از تحولات جهان تصریح کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب حدود ۱۰ سال روی موضوعات اقتصادی تاکید می‌کنند و سال‌به‌سال با هدایت‌های دائیانه خود شعار سال را برمی‌گزینند و ملت و مسئولان را به سمت شکوفایی اقتصادی هدایت می‌کنند به دلیل آگاهی از دورنما و آینده امور کشور است.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب دشمن را کاملاً می‌شناسند و به نوع بازی آن‌ها نیز تسلط کامل دارند و تدابیر و راهنمایی‌هایی که بیان می‌کنند یقیناً بر منطق و عقلانیت استوار است.

نقوی حسینی با تاکید بر حساسیت مردم و مسئولان درباره مسائل اقتصادی کشور بیان کرد: اگر ما  نسبت به مسائل اقتصادی حساسیت نداشته باشیم در پازل دشمن بازی کرده‌ و قاطعانه به مردم پشت کرده‌ایم.

وی با اشاره به فشارهای اقتصادی موجود در کشور و نشانه گرفتن آن به امنیت داخلی بیان کرد: دولت در مباحث مالی و اقتصادی بسیار ضعیف عمل کرده و امنیت کشور نیز گاه‌گاهی به دلیل سوء مدیریت‌ها تهدید شده و می‌شود.

نقوی حسینی با اشاره به تحولات بازار ارز و عدم ارتباط آن با برجام تصریح کرد: زمانی که توافق برجام نبود ارز سه هزار و ۵۰۰ تومان بود و زمانی که برجام به امضا نیز رسید ارز به همان قیمت بود که نشان می‌دهد برجام هیچ تأثیری در حوزه ارز نداشته است.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه افزایش یک‌باره قیمت ارز نشان می‌دهد که قیمت آن دنباله‌روی توابع اقتصادی نیست اظهار کرد: در حوزه ارز دولت قادر به مدیریت نبود و می‌توان گفت دولت کاملاً ناتوان و حداقل ضعیف عمل کرده است.

وی مقصر اصلی نوسانات ارز را بانک مرکزی دانست و گفت: بانک مرکزی مقصر اصلی تحولات ارز است وگرنه تحولات ارز باید تابع تراز خارجی کشور باشد درحالی‌که تراز خارجی کشور نیز مثبت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *